Proč bych měl v jednom měsíci dvě období?

Žena se může obávat, že její tělo nefunguje správně, jestliže zažil dvě období v jednom měsíci. V mnoha případech to neznamená, že žena je nezdravá, ačkoli jakékoli obavy by měly být řešeny u lékaře. Vzhledem k tomu, že většina menstruačních cyklů má délku přibližně 28 dní, jestliže žena zahájí svůj čas během prvního nebo dvouměsíčního období, je normální očekávat, že období začne znovu na konci měsíce. Jiné stavy, jako je hormonální nerovnováha, mohou také vést k více než jednomu měsíci. Pokud jsou menstruační období méně než 23 dnů, nebo pokud je silná bolest, horečka nebo extrémní srážlivost, je důležité vidět lékaře, aby vyloučil možné vážné zdravotní stavy.

U dívky, která nedávno prošla puberty, může chvíli trvat, než se stane pravidelným menstruačním cyklem. V tomto případě nejsou dvě období v jednom měsíci obvykle znepokojeny. Cykly se většinou regulují během několika měsíců. Gynekolog je lékař, který se specializuje na reprodukční zdraví žen a může pomáhat dívce zjistit, co je normální během tohoto přechodného období v jejím životě.

Hormonální nerovnováha nebo dysfunkce štítné žlázy mohou také vést k častějším periodám. To je zvláště časté u žen, které procházejí menopauzou, což je signál, že ženy končí v reprodukčním věku. Hormonální terapie je často úspěšná v pomoci při regulaci cyklů, pokud se to stane běžným výskytem.

Abnormální hmotnosti, jako jsou cysty, polypy nebo fibroidy, v děloze mohou také způsobit dvě období v jednom měsíci. Tyto masy mohou vést k významné bolesti stejně jako poruchám v normálním menstruačním cyklu. V některých případech může lék pomáhat zmírnit příznaky, i když je často nutný chirurgický zákrok.

Existují určité situace, které by měly vyvolat ženu, která měla za měsíc několik návštěv lékaře. Pokud je krvácení těžké a je zde více bolesti a křečí než je obvyklé, okamžitě se poraďte s odborníkem. Pokud pacientka prochází rozsáhlými, tmavými sraženinami a toto se obvykle během svého období nestává, měl by být konzultován poskytovatel zdravotní péče. Nadměrné krvácení může vést k různým zdravotním stavům, včetně anémie. Z tohoto důvodu je velmi důležité hlásit nějaké menstruační změny nebo obavy lékaři.