Může progesteron způsobit křeče?

Progesteron může způsobit křeče z různých důvodů. Ženy s normálním množstvím tohoto hormonu v jejich těle mohou zažívat křeče během menstruace, kterou přináší progesteron. Ti, kteří užívají další dávky tohoto hormonu kvůli nedostatku nebo z jakéhokoli jiného důvodu, mohou také zjistit, že křeče jsou běžným vedlejším účinkem, ať už přímo způsobeným hormonem, nebo těhotenstvím, které může vyplynout z jeho užívání.

Obvykle musí existovat dobrá rovnováha estrogenu a progesteronu, aby menstruační cyklus fungoval tak, jak měl. Estrogen je zodpovědný za vznik ovulace, zatímco progesteron je zodpovědný za začátek menstruace, neboť zajišťuje, že děložní podšívka má spoustu krevních cév v případě, že se vajíčko oplodí a potřebuje implantovat. Pokud není vajíčko oplodněno, podestýlka se vylučuje, což vede k menstruaci. Jedním z nejčastějších příznaků, že menstruace se blíží, je nástup menstruačních křečí, takže je to způsob, jakým může progesteron způsobit křeče přirozeně.

Mnoho žen, které se snaží otevírat, může zjistit, že jejich hladina tohoto hormonu je nízká, což může znesnadnit nebo dokonce znemožnit udržení těhotenství. Jakmile začnou požívat doplňky progesteronu, mohou zjistit, že křeče jsou vedlejší účinky. Pokud přidání tohoto hormonu do jejich stravy má za následek požadovaný výsledek těhotenství, mohou se také vyskytnout křeče. Je to proto, že implantace oplodněného vajíčka často způsobuje křeče, což je důvod, proč většina žen, které užívají tento druh doplňku, může mít potíže s určením, zda křeče, o kterých se cítí dříve, jsou způsobeny extra hormony nebo těhotenstvím.

Zda žena užívá další progesteron, aby dosáhla těhotenství nebo aby odstranila některé příznaky menopauzy, může zjistit, že je třeba očekávat křeče. Nejenže je pravidelné křeče přímým vedlejším účinkem doplňku, ale také zácpa. To může často mít za následek žaludeční křeče, což zvyšuje pravděpodobnost, že žena, která užívá tento druh hormonu z nějakého důvodu, může trpět křečemi.