Je možné zvýšit metabolismus?

Metabolismus těla je vlastně řada procesů, které rozkládají potraviny a další chemické přísady na menší a menší části. Často termín metabolismus je používán odkazovat se na to, jak rychle lidé mohou zhubnout, nebo kolik lidí může jíst předtím, než získává váhu. Pomalý metabolismus může být způsoben několika zdravotními nebo fyzikálními faktory. Existují některé způsoby, jak zvýšit metabolismus, ale tělo každého člověka je jiné, a proto mohou tyto metody fungovat jen u některých lidí.

Nejlepší způsob, jak zvýšit metabolismus, je vytvoření vyšší poptávky po kaloriích. To se obvykle provádí pomocí cvičení. Lidé, kteří pravidelně cvičí, přirozeně mohou jíst více jídla, aniž by získali váhu, protože užívají více kalorií. U zdravého člověka vytváří kardiovaskulární cvičení poptávku po více kaloriích. Když tělo není doplněno o další kalorie, jako když člověk jedí normální zdravou výživu, zvyšuje se metabolismus s následnou ztrátou hmotnosti.

Nicméně, člověk nemůže zvýšit metabolismus, pokud člověk zbaví potravy. Lidé, kteří jsou skutečně podvyživeni, mají tendenci rozbít jídlo mnohem pomaleji. Jejich tělo se pomalu aklimatizuje na příjem méně jídla. Oni mají tendenci skladovat jídlo různými způsoby, obvykle vedoucí k vyšší skladování tuku. Takže když cvičení může zvýšit metabolismus, musí být spárováno s dobrou dietou. Jeden by neměl nikdy přeskočit jídla, protože to může snížit metabolismus. Když lékaři varují lidi, aby nepřekročili snídani, opravdu pomáhají člověku udržovat zdravý metabolismus.

Někteří lidé mají v těle nízké hladiny chemických látek, které musí být doplněny, aby se zvýšil metabolismus. Lidé, kteří mají nízkou hladinu hormonu štítné žlázy, mají často pomalý metabolismus a mohou přenášet nadváhu, a to i v případě, že nejsou přejíždějící a cvičí. Pro ty, kteří se vážně pokoušejí zhubnout prostřednictvím stravy a cvičení a nevidí žádné výsledky, při návštěvě lékaře a při provádění jednoduchého krevního testu může dojít ke snížení počtu štítné žlázy.

Užívání thyroxidinu, syntetického hormonu štítné žlázy, může pomoci zvýšit metabolismus. Může také pomoci s věcem, jako je paměť, únava, nadměrné pocení a ztráta vlasů. Hormony štítné žlázy je třeba užívat pouze tehdy, je-li předepsáno. Mnoho dietních přípravků obsahuje tyroidní hormony syntetizované ze zvířat. To může způsobit významné zdravotní problémy u osoby, která má adekvátní štítnou žlázu, a může být indikován v závodním impulsu nebo nebezpečných srdečních arytmiích. Nesdílejte předpis na léčbu štítné žlázy s ostatními a vyvarujte se hormonů štítné žlázy u zvířat v přípravcích na výživu.

Jiné léky mohou snížit metabolismus a způsobit rychlý přírůstek hmotnosti. Léky, které jsou depresivní, antipsychotika nebo trankvilizéry, jsou indikovány u lidí, kteří dostávají váhu. Nedávné studie ukázaly, že lidé s bipolární poruchou mohou skutečně potřebovat doplnění štítné žlázy, i když vykazují nízkou až normální rychlost štítné žlázy. Pokud někdo trpí bipolární poruchou a máte potíže s nadměrným přírůstkem hmotnosti, přidání léčby štítné žlázy může pomoci zvýšit metabolismus.