Je kofein závislost nebezpečná?

Někdy jsou příběhy starých manželů nebo městské legendy založeny ve skutečnosti. To je pravděpodobně nikdy více pravdivé než v případě potenciální závislosti na kofeinu. Zdá se, že je fakt, že miliony lidí po celém světě nefungují dobře bez jejich ranního šálku čaje nebo kávy s obsahem kofeinu.

Je však taková potřeba opravdu kofeinová závislost, nebo je to psychologický zvyk? Ve skutečnosti je porota stále na této otázce. Přes roky výzkumu zahrnující tisíce hodin a neuvěřitelných milionů dolarů jsou pozitivní a negatíva kofeinu otevřená k diskusi.

Jedna věc, kterou lze s jistotou konstatovat, je, že jakákoli závislost, na jakoukoli látku nebo aktivitu je potenciálně nebezpečná. Jednoduchý a jednoduchý kofein je droga. I když se jedná o Americký úřad pro kontrolu potravin a léčiv a Americkou lékařskou asociaci jako o “bezpečném léku”, mohou být nepochybně problémy spojené s přehnaností. Příliš mnoho dobrých věcí je prostě příliš mnoho.

Pokud člověk cítí, že trpí závislostí na kofeinu, je pravděpodobně správný. Pokud se u člověka vyskytnou vážné příznaky z vysazení, pokud jim chybí pravidelná dávka kofeinu, je to pravděpodobně známka závislosti. Tyto symptomy, které mohou zahrnovat třes, nervozitu, bolesti hlavy a podrážděnost, jsou indikátory závislosti. Na druhou stranu, tyto stejné příznaky mohou nastat, pokud spotřebujete příliš mnoho kofeinu.

Je kofeinová závislost nebezpečná? V jistém smyslu, jestliže jednotlivec cítí, že nemohou dobře fungovat bez požití dané látky, odpověď by byla ano. Je kofeinová závislost nebezpečná ve smyslu, že je život ohrožující? V takovém případě by odpověď byla prakticky vždy ne.

Různí lidé mají různé tolerance. Množství kofeinu, které by mohlo být návykové jedné osobě, by mohlo mít malý nebo žádný vliv na jiné. Zatímco kofeinová závislost nemůže být považována za smrtící, mohla by být snadno považována za velmi nepříjemnou.

Pokud je člověk kofein závislý a snaží se zlikvidovat zvyk, pravděpodobně bude mít bolesti hlavy, nespavost a podrážděnost. Mohl by být postižený závratě, mírným zmatením nebo bolestí žaludku. Existují také některé důkazy, že existuje souvislost mezi příjmem kofeinu a erektilní dysfunkcí. Tyto příznaky se však opět mohou projevit, když spotřebujete příliš mnoho kofeinu.

Pokud se člověk domnívá, že je závislá na kofeinu a věří, že způsobuje její problémy v životě, je nejlepší pokusit se o postupné snížení užívání. Stejně jako u mnoha látek, které jíme a pijeme, je dobrým pravidlem “mírnění ve všech věcech”. To by mohlo být něco, co by se mělo uvažovat nad tím dalším šálkem kávy.