Jaké jsou výhody hořčíku pro artritidu?

Hořčík a vápník jsou minerály, které ve správné kombinaci v rámci stravy spolupracují na provádění chemických procesů, které podporují dobré zdraví svalů a kostí v lidském těle. Když však doporučené úrovně těchto minerálů vyváží, horčík nemůže z diety přivést vápník do kostí, aby je posílil. Místo toho se vápník shromažďuje v měkkých tkáních, což je příčinou jednoho typu artritidy. Správná rovnováha obou živin může těmto minerálům umožnit správné fungování v těle za účelem snížení nebo eliminaci symptomů artritidy.

Pacienti s artritidou a osteoporózou jsou oba obvykle doporučeni zvýšit množství vápníku ve své stravě. Když se však vápník neabsorbuje správně, nemůže napomoci posílení kostí a kloubů. Vápník je uložen v těle v měkkých tkáních, pokud není přesměrován na kosti hořčíkem. Hořčík, na rozdíl od vápníku, však není v těle uložen a musí být doplněn denně. Studie dokonce ukázaly, že i když je vápník podáván intravenózně, stále jde do tkání, pokud není podáván i hořčík.

Mnoho lékařů a odborníků na výživu věří, že jak artritida, tak osteoporóza mohou být částečně způsobeny nedostatky hořčíku, a to nejen kvůli malabsorpci vápníku, ale také kvůli vztahu horčíku k parathormonu (PTH). Užívání hořčíku pro artritidu potlačuje působení PTH, hormon produkovaný vápníkem, známý jako kalcitonin, pomáhá hořčíku v tomto potlačení. PTH čerpá vápník z kostí a místo toho se vkládá do měkkých tkání, takže potlačení této aktivity má zásadní význam pro správné obohacení kostí a zubů vápníkem. Vzhledem k tomu, že hořčík a draslík ve vysokých dávkách způsobují vyšší hustotu kostí, podle studií a denní ztráta hořčíku, může být užitečné užívat hořčík pro artritidu jako součást stravy nebo ve formě doplňku.

Hořčík pro artritidu lze užívat jako perorální doplněk a často se dodává v kombinaci s vápníkem a draslíkem. Může být také užíván v předpisové formě s cholinem jako nesteroidní protizánětlivé léčivo k léčbě bolesti, horečky a zánětu. Lékař může tuto formu předepisovat, pokud je to nutné jako léčbu.

Dieta bohatá na hořčík může obsahovat ořechy, celá zrna, jako je pohanka, žito a hnědá rýže, a luštěnin, jako je čočka, rozdělené hrách a většina odrůd fazole. Celozrnné cereálie, fazolové polévky, občerstvení mandlí a kešu a zelená zelenina mohou přidávat hořčík k artritidě po celý den. Tofu a mořské plody mají vysoký obsah hořčíku.