Jaké jsou všechny kleště?

Kohouty jsou kloubové, ruční lékařské nástroje používané k uchopení nebo držení předmětů. Při použití principu páček může kleště zablokovat předmět a aplikovat tlak. Allis kleště mají nakloněné lopatky a rýhovanou rukojeť. Tento design je ideální pro uchopení fascií a šlach.

Fascia je list nebo pás spojovací tkáně nebo vláknité tkáně, která obklopuje orgány, cévy, svaly, kosti a nervy. Jedná se o nepřerušovaný web, který udržuje strukturu, poskytuje podporu a působí jako tlumič nárazů. Fascia je také druhou linií obrany proti infekci těla.

Šlacha je jiný typ vláknité pojivové tkáně. Jeho hlavním účelem je propojení svalu s kostí. Toto spojení umožňuje svalům a šlachám pracovat společně a vyvíjet sílu, aby se tělo mohlo pohybovat.

Kleště Allis se dodávají v různých tvarech a velikostech. K dispozici jsou dokonce i jednodílné a modulární styly. Tvar, velikost a typ čepele závisí na povaze léčebného postupu. Většina kleští je vyrobena z vysoce kvalitní oceli, která vydrží opakované sterilizační techniky pro více použití.

Kovové kleště Allis se dodávají v rozměrech typicky od jemných, nebo přes pět palců (12,7 cm) až po deset palců (25,4 cm). Velikost listů a zubů se také může lišit. Tato variace velikostí umožňuje použití kleští v mnoha různých chirurgických zákrocích.

Existují dva typy kleští. Neupevňující kleště mohou přijít s kloubem na jednom konci, podobně jako pár nebo pinzety, nebo kloubově uprostřed, podobně jako pár nůžek. Uzamykací kleště mohou být zavěšeny uprostřed nebo blízko uchopovacího konce. Tyto kleště se používají, když musí být povrch, který se má uchopit, zablokovat do své polohy.

Allis kleště jsou obvykle navrženy s ozubenými čelistmi nebo čepelemi. Tyto netraumatické zubovité struktury umožňují pevně držet tkaninu bez poškození. Také umožňuje, aby se tkáň stáhla nebo se přesunula. Při chirurgických zákrocích na vnitřních orgánech je často nutná retrakce fascie. Umožňuje neomezený pohled a umožňuje jasný přístup k základním strukturám.

Allis kleště poskytují chirurgům svobodu přístupu k vnitřním orgánům a strukturám s minimálním poškozením přilehlých tkání. Tyto kleště mohou uchopit, držet, přesunout nebo uzamknout tkáň do určité polohy, aby se chirurg mohl soustředit na oblast vyžadující chirurgický zákrok. Možnosti zamykání a neuzamčení poskytují chirurgům větší možnosti a flexibilitu.