Jaké jsou různé typy roztahovacích zařízení?

Protahování je vynikající cvičení s malým dopadem. Udržuje tělo mladé zlepšením flexibility. Dnes je k dispozici několik forem protahovacích zařízení. Ty se pohybují od jednoduchých lan a pásů až po složitější natahovací stroje, které donutí tělo rozšířit.

Existuje mnoho výhod pro každodenní protahování. Některé příklady jsou uvolnění stresu, zlepšení oběhu, zvýšení flexibility a zlepšení rozsahu pohybu kloubů. Obecně se táhne tělo dobře. Nejlepší součástí roztahování je to, že lze provádět prakticky kdekoli bez sofistikovaných napínacích zařízení.

Ručník nebo popruh je dobrý levný kus napínacího zařízení. Tento univerzální nástroj může být použit pro pomoc, pokud partner není k dispozici. Chcete-li provádět protahovací cvičení s popruhem, jednoduše položte ruce nebo nohy přes požadovanou smyčku popruhu a protáhněte hřebeny, dolní část zad, telata nebo čtyřkolek. Ručník může být také použit za zády pro roztažení bicepsu, ramen a tricepsu.

Protahovací program je jako každý cvičební program a měl by být založen na pravidelném rozvrhu. Ranní protahování je dobrý způsob, jak začít den. To dává tělu energii a poskytuje svalům elasticitu, která může trvat celý den.

Protahování může být prováděno denně, ale většina lidí dává přednost výkonu tří dnů v týdnu. Při výběru programu se ujistěte, že může být dokončen pravidelně. Konzistence je důležitá v rané fázi úseků. To dává tělu čas, aby se přizpůsobil novému programu.

Je důležité, aby se zahřálo před zahájením jakéhokoliv protahovacího cvičení. To omezuje riziko zranění při tahání svalů. Některé dobré zahřáté cvičení zahrnují skákací lano, jogging na místě a základní rotace kloubů. Je také dobrý zvyk ochladit se po napínacím programu s několika snadnými protahovacími póry.

Nosič nohou je jedním z nejčastěji používaných kusů roztahovacího zařízení. Skládá se z ruční kladky a dvou tyčí, které tlačí nohy do rozštěpu. Jak praktikující vytahuje ruční kladku, nohy se roztáhnou do plné rozdělené polohy. Bojoví umělci také používají tuto formu vybavení, aby pomohli zvýšit výšku svých kopů.

Napínání hamstringů je důležité pro běžce. Jedná se o svaly, které protínají mezi klouby kyčle a kolena. Šikmé úseky mohou být dokončeny stojícím nebo ležet, zatímco dosahují na prsty. Pro cvičení je k dispozici protahovací zařízení, ale obvykle jsou dostatečné pásy a lana.