Jaké jsou různé příčiny bolesti kolena a tele?

Bolesti kolene a lýtka mohou být oslabující a frustrující, zvláště pokud postižená osoba neví, co způsobuje bolest. Několik různých stavů a ​​onemocnění, od artritidy po sportovní zranění, od podvrtnutí nebo deformace až po krevní sraženiny, od křečí až po slzy v měkkých tkáních, může vést k bolesti dolní nohy.

Jednou z nejběžnějších příčin bolesti v koleni a dolní části nohy je artritida. Tento stav se obvykle vyskytuje u starších jedinců po celém životě opotřebení kolena. Chrupavka v kloubu se v průběhu času rozpadá, takže mezi kosti v kloubu není žádné polstrování, takže kosti trápí kost. Bolest může být dost špatná, aby člověk nemohl běžet delší dobu nebo dokonce kráčet dlouhé vzdálenosti.

Úrazy spojené s činností souvisejícím se sportovním nebo rekreačním prostředím mohou také způsobit bolesti kolene a tele. Někdo, kdo jogs, například, může trpět běhounem kolena. To může vést k ostrým bolestům, když dojde k podráždění iliotibial band, který spojuje holenní kloub s panvovou kostí. Obvyklým poraněním lýt souvisejícím s nadměrnou aktivitou je kmen lýtkových svalů. Symptomy zahrnují nejen bolest, ale modřiny a otoky. Jednou z vážnějších příčin bolesti lýtka je Achillova slzná šlacha.

Další závažnou příčinou bolesti v dolní části nohy je krevní sraženina. Po vytvoření v žilách nohy může krevní sraženina blokovat oběh, což způsobuje bolest a otok. Tento stav se často neděje po tom, co někdo utrpí poranění nohou, ale dny nebo dokonce týdny po poškození nohy nebo po operaci, aby takovou škodu opravili.

Jednou z nejzávažnějších příčin bolesti kolena související se sportovními a jinými činnostmi je roztržení jednoho ze čtyř vagin kolenního: přední křížový vaz, zadní křížový vaz, nebo mediální nebo laterální kolaterální vaz. Kromě bolesti mohou trpící pacienti ztrácet mobilitu nebo fungovat v koleni a mají otoky. Mezi další zranění měkké tkáně kolene patří patelární tendinitida, dislokovaná kolenní kůže a roztrhaná chrupavka.

Bez ohledu na příčinu bolesti kolene a lýtka by tento problém mohl být natolik závažný, že by vyžadoval návštěvu lékaře. Mohla by být vyžadována odborná lékařská péče, jestliže například osoba nemůže chodit na postiženou nohu nebo je otok nebo zranění natolik závažný, že deformuje nohu. Bolest, která trvá déle než několik dní nebo trvá, i když postižená osoba odpočívá, může znamenat vážný problém, který vyžaduje lékařskou péči.