Jaké jsou příznaky pásomnice?

Tazenka je parazitární červ, který může člověka napadnout a způsobit nesčetné zdravotní problémy. To může přežít ve svém lidském hostiteli více než 20 let a může růst více než 20 stop (6,10 m). Rozpoznání příznaků infekce pásemnice může pomáhat potenciálním hostitelům bojovat proti infekci před tím, než se stane velmi vážnými zdravotními problémy.

Infekce pásových červů jsou běžně zjištěny zpět na spotřebu ztuhlé nebo nedostatečně tepelně upravené hovězí, vepřové a někdy i ryby. Důkladné vaření jídla se doporučuje, abyste zabili všechny potenciálně infekční parazity. Mnoho lidí, kteří jsou napadeni tasemnicemi, nevykazují vůbec žádné příznaky, ale ti, kteří trpí fyzicky, vykazují specifické příznaky.

Mezi nejčastější příznaky infekce pásemnice patří slabost, nevolnost, ztráta chuti k jídlu, bolest v oblasti břicha, průjem, ztráta hmotnosti a neschopnost správně absorbovat živiny. Některé nebo všechny tyto příznaky mohou zasahovat do zdraví a kvality života nakažené osoby. Dlouhodobé příznaky mohou způsobit vážnější příznaky.

Více závažných příznaků infekce pásomnice se může projevit u lidí, kteří byli dlouhodobě infikováni parazitem. Mohou se také projevit kvůli infekcím, které vedly k tvorbě cyst na jiných tkáních než ve střevech. Zřetelné cystické útvary, hmoty nebo hrudky, horečka, nedostatek vitamínů, zapálené střevo, závratě, nespavost, anémie, alergické reakce, bakteriální infekce a dokonce neurologické reakce, jako jsou záchvaty, mohou být také důsledkem infekce tasemnice.

Symptomy infekce larvami pásomnice se mohou mírně lišit od těch, které se vyskytují u infekce dospělými tasemnicemi. Je to kvůli tomu, že jsou larvy dostatečně malé, aby mohli cestovat krví a mohou se usadit v jiných částech těla. Mohou se vyskytnout bolesti břicha a horečka, ale také kašel, plicní bolest, žloutenka, slepota, záchvaty a pocit tlaku uvnitř lebky.

Navíc infikovaní lidé mohou ve stolici vidět pásová vejce nebo zbytky těla tasemnice. Je však důležité poznamenat, že zbytky tělové červy neznamenají, že by se tasemnice bezpečně vyloučila z těla. Celý tělový tkáň může projít, ale pokud hlava zůstane v těle lidského hostitele, pak může tasemnice znovu narazit na původní délku.

Symptomy infekce pásomnice mohou být ošetřeny odstraněním samotného tasemnice. Léčba léčby může být zvolena, ale pásomnice mohou být také ošetřeny jednoduchými bylinami, jako je černý ořech trup, pelyněk a hřebíček. Navíc udržení svědomitého, ekologického stravování a správné hygieny může snížit případné budoucí šance na infekci pásemnice.