Jaké jsou příznaky nízké hladiny cukru v krvi?

Jeden z nejčastějších a prominentních příznaků nízké hladiny cukru v krvi nebo hypoglykemie se třese – zejména v rukou a pažích. Zchladnutí nebo pocit chladu může také nastat, když hladina cukru v krvi poklesne příliš nízko. Žaludek je také často postižen extrémními hladovými bolestmi a / nebo nevolností v hypoglykémii, protože může být způsoben tím, že nejezdí dostatečně často. Někteří lidé, kteří prožívají nízkou hladinu cukru v krvi, mohou mít pocit zmatenosti, slabosti nebo závratě, stejně jako zkušenosti s pulzujícími chrámy a nedostatečným zaměřením jejich vize.

Rozmazané vidění může být jedním z příznaků nízké hladiny cukru v krvi, i když ne všichni s nízkým obsahem cukru v krvi budou zažívat. Některé hypoglykemiky uvádějí, že scenérie, jako jsou hory a stromy, se zdají být jemně rozmazané nebo rozmazané. Slabost, zejména v nohou, je jedním z nejčastějších příznaků nízké hladiny cukru v krvi. Závrat je dalším běžným příznakem hypoglykemie. V těžkých případech hypoglykémie může mít jedinec dokonce problémy s chůzí rovnou.

Pocit tlaku nebo pulzování v chrámech může také nastat, pokud se krevní cukr stane velmi nízkým. Je důležité získat lékařskou pomoc a / nebo konzumovat cukrové bonbóny, glukózové tablety nebo pomerančový džus ihned, když se krevní cukr stává nebezpečně nízkým, protože by mohlo dojít k bezvědomí, kómě nebo dokonce smrti. Diabetici a další pacienti s hypoglykemií často nosí glukózu nebo cukrové tablety spolu s jejím monitorem krevního cukru, takže mohou být připraveni jednat rychle, pokud si všimnou příznaků. Ne každý bude mít stejné příznaky nízké hladiny cukru v krvi, ale je důležité, aby se jedinci, kteří mají tendenci k hypoglykemii, naučili rozpoznat a pokud možno měřit jejich hladinu glukózy, pokud se necítí dobře.

Během epizody s nízkou hladinou krevního cukru zazní zvracení žaludku, že obvykle první hladový signál má tendenci změnit na pocit prázdného žaludku a nevolnosti. U mnoha lidí, kteří prožívají hypoglykemii, je nevolnost často spojována se závratě a zmateností. Tři podmínky společně mohou způsobit, že někdo, kdo tyto příznaky prožívá, se bude soustředit na to, jak najít potřebné sladké potraviny nebo nápoje, které zvýší jeho cukr v těle. Intenzivní pocit náhlého hladu může být zažíván některými hypoglykemickými přípravky, kdy může být počáteční reakcí v tomto případě počáteční reakce, ale jen ty položky s vysokým obsahem cukru přiměřeně zvýší hladinu cukru v krvi na odpovídající úroveň.