Jaké jsou příznaky apendicitidy?

Nejčastější příznak apendicitidy, který je zánětem přílohy, je bolest v pravé dolní části břicha, mezi námořní a pánevní kostí. Takový příznak je důležitý, jelikož tento stav může vést k velmi závažné infekci, pokud zůstane neléčen. Jiné příznaky obvykle doprovázejí zánět a znát tyto příznaky mohou pomoci osobě rozhodnout, kdy má kontaktovat lékaře.

Ne všichni apendicitida povede k život ohrožující komplikace. Pacient však nedokáže zjistit, zda to nevyjde bez lékařského ošetření. Je lepší se obtěžovat na straně opatrnosti tím, že uvidíte poskytovatele zdravotní péče, pokud někdo podezřívá apendicitidu, protože profesionál může nejlépe určit, jaká léčba by měla být provedena.

Kromě bolesti v pravém dolním kvadrantu žaludku, který se postupně zhoršuje, pacienti s apendicitidou mají často horečku. Čreva může být ovlivněna také, ale často různými způsoby. Někteří mají intenzivní pocity na zvracení a zvracení, zatímco jiní mohou mít zácpu nebo průjem. Některé mohou mít zvracení i průjem. Většina lidí s tímto stavem nebude cítit hlad.

Žaludek může ve skutečnosti vykazovat známky viditelného otoku. Jedná se často o hromadění plynu, i když to může znamenat zduření přílohy. Nejvíce postižených s apendicitidou zjistí, že mají potíže s průchodem plynu, což způsobuje roztržení břicha.

Zkoumání osoby s apendicitidou obvykle objeví více příznaků. Například uvedení tlaku na přílohu obecně vede k extrémní bolestí. Děti však mohou pociťovat bolest v břiše. U malých dětí může být obzvláště obtížné dosáhnout diagnózy, protože mladší dítě nemusí být schopno jasně vyjádřit, kde se bolesti cítí nejvíce.

Obvykle ultrazvuk břicha potvrzuje apendicitidu, protože příloha je značně velká. Obavy z takového zduření je, že může vést k výbuchu, který může přenést bakterie do zbytku břišní dutiny, což způsobí velmi závažnou peritonitidu, která může způsobit smrt bez léčby.

Avšak ne všechny záněty vedou k výbuchu. Někteří lékaři dnes podávají antibiotika, když apendicitida vypadá nepatrně, jestli může být léčba ovlivněna bez odstranění přílohy. Pokud se zdá být závažné, je však příloha odstraněna, aby se zabránilo peritonitidě.

Ti, kteří mají několik výše uvedených příznaků, by měli okamžitě kontaktovat zdravotnického pracovníka. Pouze lékař může potvrdit apendicitidu a míru, do jaké může být pro člověka nebezpečné. Přípravek s výbuchem je mnohem těžší léčebný stav než zánět v raných stádiích.