Jaké jsou příčiny ledvinových lézí?

Ledvinové léze jsou obvykle způsobeny rakovinou, infekcí nebo nefrozí. Tyto léze jsou definovány jako oblasti ledvin, kde existují anomální tkáně. Zda léze jsou rakovinné nebo benigní, mohou být vážným stavem a vyžadují pozornost. Příznaky ledvinových lézí mohou zahrnovat otok způsobený zadržováním vody, krev v moči a bolesti dolní části zad. Většina lidí však nemá žádné vnější příznaky, dokud léze nejsou přítomny po delší dobu, pokud vůbec.

Možné příčiny ledvinových skvrn nebo ledvinových lézí jsou chronické infekce, které vedou k poškození nebo zjizvení. To má za následek obstrukci odtokového systému ledviny a zasahuje do normální funkce. Podobně může být ledvinová skvrna způsobena zánětem, chirurgickým zákrokem nebo jakýmikoli nesrovnalostmi v činnosti souvisejícími s ledvinami.

Karcinom ledvových buněk nebo hypernéfrom je běžný karcinom ledviny, ve kterém se v ledvinách vytvářejí léze a jiné rakovinové buňky. Tyto léze se mohou množit, růst a šířit, dokud osoba necítí intenzivní nepohodlí. Pokud je rakovina zjištěna v počáteční fázi, může být k jejímu boji nasazena operace a další léčby. Bohužel, tato rakovina může být bez příznaků a zůstává úplně nezjistitelná měsíce nebo dokonce roky a někdy se objevuje jen tehdy, když je pozdě.

Nefróza je termín užívaný k označení onemocnění ledvin. Existuje mnoho příčin nefroze, jako je diabetes, jaterní dysfunkce a prodloužená přítomnost toxinů. Tento typ onemocnění může mít u některých pacientů také příznaky, ale mnoho z nich nemá žádný. Obvykle se objevují známkami, jako jsou nízké hladiny bílkovin v krvi, edém a vysoký cholesterol. Zachycení tekutiny na prstech a obličeji také naznačuje možnou nefrózu, zvláště pokud člověk nikdy předtím neměl tento problém.

Léze jsou obvykle důvodem k obavám u většiny pacientů, protože typicky naznačují vážný stav uvnitř tělních přírodních filtračních a čisticích systémů. Maligní léze nebo rakovinné léze obvykle vyžadují okamžitou léčbu, aby se zabránilo závažným komplikacím nebo smrti. Benígní léze nemusí být jako okamžitě život ohrožující, ale mají největší obavy a vyšetření se obvykle provádějí, aby se zjistila příčina léze.

Léčba ledvinových lézí, ledvinových skvrn nebo nefrózy obecně začíná počáteční léčbou jakéhokoli stávajícího nebo vnitřního zdravotního stavu, který může být příčinou. Léky, které jsou běžně předepisovány k léčbě nefrozy, jsou diuretika, které snižují retenci tekutin a otoky. Antibiotika mohou být také používána k léčbě jakékoliv existující infekce, aby se snížil výtěžek bílkovin. Přírodní a holistické léčby nefroze zahrnují změny ve stravovacích návycích. U rakovinných pacientů může léčení ledvinových lézí zahrnovat léčbu, chirurgii a chemoterapii.