Jaké jsou použití síry v homeopatii?

Síra v homeopatii může být nejčastěji podávána za podmínek vyznačujících se spálením bolesti, zápachu, svědění nebo podrážděnosti. Často se zředí směsí alkoholu a vody nebo mlékem, čímž upravuje homeopatické léky. Homeopati často doporučují ošetření síry pro kožní problémy. Je považován za účinný při trávení. U žen může být léčba sírou přínosem pro zmírnění příznaků premenstruačního syndromu a síra může být také předepsána pro duševní poruchy, jako je stres nebo deprese nebo kašel, bolesti hlavy, horečka a oční infekce a respirační infekce.

Použití síry jako léčebného prostředku pro kožní onemocnění může být datováno až 2000 let. Síra v homeopatii se stále používá k léčbě kožních stavů, zejména těch, které se vyznačují svěděním, zánětem, suchostí a škálováním. Péče o vyrážku, ekzém a kandidózu nebo infekci kožních kvasinek mohou všichni těžit z použití homeopatických léků obsahujících síru.

Přípravky na bázi síry jsou považovány za zmírňující příznaky premenstruačního syndromu u žen. Síra se říká, že zmírňuje jak fyzické příznaky premenstruačního syndromu, tak emoční symptomy, jako je podrážděnost a změny nálady. Síra vnímaná schopnost ovlivňovat mysl a emoce ji vyčlenila jako homeopatický lék na depresi, podrážděnost, nepřítomnost a stres. Lidé, kteří trpí nerozhodností, bezdomovectvím a nočními můrami, mohou mít prospěch z léčby sírou při homeopatii. Tento prostředek je také řekl, aby posílil vůli a vášeň.

Předpokládá se, že řada otravných zánětů má prospěch z léčby síry při homeopatii, včetně poruchy trávení, zvracení a chronického průjemného onemocnění. Lidé, u kterých dochází ke zhoršení příznaků v časných ranních dnech nebo u kterých se po konzumaci mléka projeví zhoršené příznaky, se mohou nejlépe hodit pro tento lék. Přípravky na bázi síry mohou být také aplikovány k léčbě hemoroidů a análních trhlin, zvláště když jsou doprovázeny zánětem, pálením a svěděním kolem konečníku.

Jiné stavy, které mohou mít pro homeopatii léčbu sírou, mohou zahrnovat konjunktivitidu a celkový zánět očí, migrénu, bolest hlavy a horečku. Síra může být podávána k léčbě bolesti v dolní části zad kvůli sedění, stojící nebo ohýbání po dlouhou dobu, stejně jako to způsobené menstruační křeče. Síra může pomoci léčit respirační infekce, zejména ty, které jsou doprovázeny zeleným nebo žlutým výbojem nebo kýcháním. Může být podáván jako léčba erektilní dysfunkce u mužů.

Praktici homeopatie se obvykle domnívají, že léky proti síře jsou nejlépe vhodné pro ty s vášnivými, kreativními a intelektuálními osobnostmi. Tito lidé jsou věřili, že se stanou citlivějšími na nepříjemné pachy, když jsou nemocní, a mají pocit, že pociťují žízeň častěji než hlad.