Jaké jsou některé typy kožních infekcí?

Kožní infekce se mohou pohybovat od mírně otravných až po silně bolestivé. Existuje několik různých typů infekcí, které mohou ovlivnit pokožku. Symptomy infekce kůže mohou zahrnovat zarudnutí, citlivost, svědění, vločkovou kůži, vyrážky a erupce typu blistrů.

Plísňové infekce jsou některé z nejčastějších infekcí kůže. Infekce kvasinek, noha sportovce a játra jsou způsobeny houbou. Kožní onemocnění je další houbová infekce. Tyto infekce jsou nejčastěji léčeny antifungálními krémy. Kožní onemocnění je léčeno požitým protipěkovým lékem. Léčba méně závažných infekcí je často dostupná přes přepážku na drogách nebo obchodních domcích.

Jiný typ infekce je bakteriální. Lidé, kteří mají cukrovku, anamnézu špatného spálenin nebo jiného poškození kůže nebo nedostatek imunitního systému, jsou pro tyto infekce velkým rizikem. Celulitida, jeden typ bakteriální infekce, je nejčastěji způsobena infekcí strep nebo staph. Impetigo je také způsobeno nejčastěji stafální infekcí. Folikulitus, vaří a karbunky, všechny způsobené infekcemi v kořene vlasového folikulu, jsou dalšími typy bakteriálních infekcí. Bakteriální infekce jsou v případě potřeby léčeny antibiotiky.

Virové infekce jsou také běžné. Patří sem herpes, šindle, bradavice a opary. Tyto infekce jsou léčitelné, ale ne všechny jsou léčitelné. Šindle, opary a opary jsou charakterizovány ohnisky malých puchýřů plných puchýřů nebo křečících vředů na kůži. Existuje více než šedesát druhů bradavic a většina z nich je způsobena papilomavirem. Mohou být odstraněny lékařem nebo ošetřeny bezkontaktním přípravkem.

Infekce kůže mohou být také způsobeny parazity. Parazity jsou obvykle malé červy nebo hmyz, který se vniká do pokožky a prochází cestou části těla. Téměř každý má v sobě alespoň jednu parazitu. Hookworms, obvykle zachycené od psů nebo koček, mohou způsobit erupci. Svrab, způsobený malými roztoči, může být rozptýlen osobě na osobu. Kůra představuje malé červené hrbolky, kde roztoči položili vejce. Všude jsou další parazitní kožní infekce. Všichni jsou malí, skákali chyby, které žijí ve vlasech. Mohou se snadno šířit, obvykle od dítěte k dítěti. Parazitické infekce jsou obvykle léčeny topickými krémy a předepsanými léky. Všudy se obvykle ošetřují speciálními šampony, které zabíjejí vši i jejich vejce.

Kožní infekce jsou často nákazlivé. Nejvíce vyžadují lékařskou péči. Pokud máte pochybnosti o tom, zda máte infekci nebo ne, kontaktujte svého lékaře nebo dermatologa. Buď můžete přesně diagnostikovat stav kůže a předepsat plán léčby.