Jaké jsou některé léky na bolesti kolena?

Bolest kolena může být velmi intenzivní, často zasahující do přirozené pronace kolena při chůzi. Když přirozené ohýbání a pohybování pronatorových svalů kolem kolena nefungují správně, může být výsledkem velice omezená schopnost obejít. Zatímco některé případy bolesti kolene budou vyžadovat operaci k opravě nějakého druhu poškození, tam jsou často řada léků, které pomohou bolestivé kolena k léčení. Zde je několik příkladů nápravných opatření, které byste vyzkoušeli, pokud váš lékař zjistí, že situace nezaslouží invazivní chirurgii nebo léky na předpis, aby zmírnila bolest.

Při bolestech v kolenním kloubu je důležité si uvědomit, že při jakékoliv svalové bolesti byste měli používat led v prvních dvaceti čtyřech hodinách a teprve poté zahřát. Aplikace ledu pomůže zabránit otokům a zánětu během prvních hodin poranění. Aplikace tepla později pomůže udržet svaly zamčené a ztuhlé. Pro rychlou léčbu bolesti kolena, která je důsledkem nehody, může to být vaše první obrana v boji proti bolesti.

U situací, kdy je zjištěna a opakovaná bolesti kolena, může být žádoucí koupit ortézu. Ujistěte se však, že utratíte extra peníze, abyste získali vzpěru, která byla nakonfigurována tak, aby odpovídala vašemu kolenu. Odrůdy, které jsou běžně prodávány v obchodech se sportovním zbožím, jsou levnější, ale také nebudou dělat nic jiného než zabránit dalšímu zranění oblasti. Kvalitní kolenní ortéza, která je přizpůsobena konturám vašeho kolena, nejenže zabrání většímu zranění, ale také pomůže tělu začít léčit.

Používání léků proti bolesti může také pomoci při léčbě opakujících se bolestí. Pomohou vám pomáhat při zánětu a mohou vám umožnit získat zbytek, který vaše tělo potřebuje, aby zahájil přirozený proces hojení. Spolu s léky proti pult, možná budete chtít vyzkoušet také bylinné komplexy. Například bromelain, což je přírodní složka nacházející se v ananasu, obsahuje některé z téhož bolesti a zánětlivých činitelů, které se vyskytují v NSAIDs na předpis. Zatímco bylinky trvají déle, než se dostanou do systému a začnou ovlivňovat stav, osoby, které trpí opakující se bolestí, mohou najít užitečné použití extraktu z bromelainu.

Zatímco cvičení může vypadat jako bolestivý způsob, jak se vypořádat s bolavými koleny, skutečnost spočívá v tom, že protahování a působení svalů kolena může mít v mnoha případech příznivý účinek. Posilování hamstringů pomocí jednoduchých natahovacích cviků pomůže zabránit zamrznutí kolena. Vzhledem k tomu, že koleno velmi závisí na silných vazbách a svalů, aby fungovaly správně, jednoduché cvičení, které se neprovádějí nadměrně, mohou mít příznivý účinek na bolestivé kolena.

Rostoucí příčinou bolestivých kolen v naší společnosti je obezita. Přenášení velkého množství nadměrné hmotnosti způsobuje dodatečný tlak na kolena. Dokonce i kapka deseti až dvaceti liber bude znamenat velký rozdíl v množství zátěže, které se přenáší na svaly kolena. Jako dodatečný stimul budou změny stravy a cvičení vyžadované k dosažení snížení hmotnosti také poskytovat řadu dalších přínosů pro zdraví těla, včetně zvýšené schopnosti bojovat proti zánětu v kloubech.

Kolena bolesti může být často řízena tím, že několik změn životního stylu a dobré využití protahování a posilování cvičení pro vazy a svaly kolem kolena. Před začátkem jakéhokoli druhu léčby však nezapomeňte poradit se svým lékařem a ujistěte se, že kroky, které máte na mysli, jsou správné pro váš stav.