Jaké jsou nejlepší sluchátka pro spaní?

Nejlepší sluchové zástrčky pro úschovu hluku spánku účinně a jsou dostatečně pohodlné k nosení po dobu nejméně osmi hodin. Zásuvky na ucho mohou být vyrobeny z pěny nebo silikonu. Oba typy jsou účinné při blokování šumu, takže při výběru sluchátek je rozhodující osobní pohodlí. Ucpávkové zástrčky jsou užitečné pro lehké spáry a pro jednotlivce s manželskými přáteli, kteří chrápou.

Pěnové náušníky jsou kuličkové a jsou v různých barvách a velikostech. Množství zablokovaného zvuku závisí na hustotě pěny a balení udává, jaká úroveň ochrany sluchu poskytují zástrčky. Pěnové ušní zátky pro chrápání se vkládají do těsného válce a vkládají se přímo do vnější části zvukovodu. Jakmile na místě, zástrčky se pomalu rozšiřují a zablokují hluk. Mohou být odstraněny jemným přitahováním na plochý konec, který vyčnívá z ucha.

Zásuvky na spaní, které jsou vyrobeny ze silikonu, začínají jako zploštělé válce. Silikon je jemně hněten a nasazen přes otvor ucha. Silikonové ušní zástrčky se nejčastěji používají k plavání nebo k zabránění vnikání vody do ucha, ale mohou být také použity pro spaní. Nikdy by se neměly vkládat do ucha, jsou navrženy tak, aby zakryly otvor a zajistily těsné utěsnění, které by zablokovalo vodu a hluk. Silikonové ušní zátky lze odstranit jemným poklepáním prstu pod okraj a posunutím zástrčky z ucha.

Pěnové a silikonové ušní zátky najdete v sekci pro péči o uši ve velkoplošném obchodě nebo v lékárně. Většina sluchátek je dodávána v baleních s více páry, některé značky také obsahují skříň na ukládání. Silikonové ucpávky jsou o něco dražší než penové a pro začátečníky je obtížnější se naučit používat. Oba typy trvají asi týden za pár, pokud jsou správně používány a uloženy.

Oba partneři mohou mít prospěch z používání sluchátek pro spaní. Chránící spánek může dostat lepší noční spánek, pokud ho nezasnívající nebude muset probudit, aby zastavil hluk. Nepocházející manželka bude schopen spát a zůstat spánkem i přes hluk. Zásuvky na ucho mohou zablokovat chrápání, ale většina z nich umožňuje hlasitější a naléhavější zvuky, takže není nebezpečí spánku alarmem.