Jaké jsou nejhorší potraviny pro plynatost?

Přestože se každá osoba liší způsobem, jakým jejich tělo reaguje na potraviny – zvažte například skutečnost, že někteří lidé mají závažné alergie na potraviny, které mohou lidé jíst librou – jsou zde některé potraviny, které způsobují nadýmání u téměř všech. Některé z nejběžnějších potravin pro plynatost zahrnují luštěniny, jako jsou fazole a čočka, potraviny, které obsahují fruktózu, a potraviny, které obsahují laktózu. Luštěniny jsou velmi dobře známy, protože patří mezi špičkové potraviny, které způsobují plynatost. Ve skutečnosti je běžné, že děti zpívají píseň o fazolích, ve kterých jsou fazole nazývána “hudebním ovocem”, protože způsobují, že lidé přivádějí plyn.

Existuje mnoho potravin, které obsahují fruktózu, ale jedním z nejlepších potravin pro plynatost v této kategorii je cibule. Česnek a pórek jsou také často seskupeny v cibulích jako některé z nejlepších potravin, které způsobují plynatost. To může být proto, že česnek, cibule a pórek se často používají společně v receptech a ve shodě mohou opravdu způsobit trochu plynatosti u lidí, kteří jedí recepty, které vyžadují dvě jídla nebo všechny tři potraviny.

Mnoho lidí zažívá plyn po jídle, které obsahují velké množství laktózy. To zahrnuje věci jako měkké sýry, tvrdé sýry, mléko, krém a omáčky, které používají velké množství krému, sýra nebo obojí. Zmrzlina také obsahuje velké množství laktózy a jako taková se započítává do seznamu potravin pro plynatost. Na trhu je nyní mnoho produktů, které jsou určeny pro lidi, kteří nemohou konzumovat mléčné výrobky nebo nemohou konzumovat laktózu. Tyto potraviny mohou někdy nahradit potraviny bohaté na laktózu, aby se snížilo množství nadýmání, které se vyskytlo po jídle.

Existuje několik zeleniny, které jsou uvedeny na seznamu nejlepších potravin pro plynatost. Některé z těchto zeleniny zahrnují brokolici, řepky, chřest, mrkev a květák. Zelí může také způsobit plynatost, zvláště když je připravena jako zelí. Všichni však reagují na potraviny trochu jinak. Jedna osoba může být velmi nadýchaná po jídle brokolice, zatímco jiný člověk nemusí mít velký problém s touto zelenou zeleninou. Na druhou stranu, jedna osoba může být schopna jíst celou hlavu praženého česneku, aniž by měla hodně problém, zatímco jiný člověk by se mohl vyhnout i malému množství česneku, aby se zabránilo nadýmání.