Jaké jsou nejčastější příznaky pupoční kýly?

Umbilická kýla, což je zdravotní stav, který se nejčastěji vyskytuje u kojenců, je patrný nárůstem nebo bobtnáním způsobeným kolem břicha. Nejčastější příznaky pupoční hernie se točí kolem tohoto otoku. Vyklenutí je šířka přibližně 1 cm a šířka 5 cm a obvykle je bezbolestná u kojenců, ale je více viditelná, když dítě křičí, sedí nebo napíná. Když dítě leží nebo ticho, může se stát méně viditelné nebo zmizí. U dospělých je jednou z příznaků pupoční kýly, které se mohou objevit, břišní nepohodlí.

Tento zdravotní stav je častý. V děloze je dítě spojeno s matkou přes pupeční šňůru, která je připojena k malému otvoru v břišních svalů dítěte. Otevírání se má uzavřít před porodem nebo po něm, ale když to úplně neudělá, vede k průduškovému kýlu. Děti, které jsou černé, mají nízkou porodní hmotnost nebo jsou předčasné, mají obvykle větší riziko přenosu pupoční kýly. U dospělých pacientů, kteří užívali vícečetné těhotenství, těžko zvedají nebo jsou obézní, jsou vhodnější, aby získali tento stav.

Nejběžnější příznaky pupoční kýly nejsou obvykle závažné, ale mohou nastat komplikace. Črepy se mohou dostat do otevíracích otvorů, což vede ke stavu, který se nazývá vězeňská kýla. To může vést ke snížení přívodu krve do střev. Ztráta krevního zásobování celkem, stav nazvaný uškrcená kýla, může vést k smrti nebo infekci tkání. Oba vražedná kýla a uškrcená kýla vyžadují okamžitou lékařskou pomoc.

Když někdo má pupeční kýlu, mohlo by to být vážné znamení, že by měl vidět lékaře. Některé z těchto příznaků, ve spojení s příznaky pupeční hernie, jsou, pokud se zdá, že jednotlivec má bolesti nebo zvracení. Navíc může být vyklouznutí změkčeno, příliš opuchnuté nebo citlivé.

Umbilická kýla je diagnostikována fyzikálním vyšetřením. Obvykle se kýla uzavírá sama o sobě v době, kdy je postižené dítě asi čtyři roky staré. Pokud tomu tak není, lékař jej musí během operace zavřít. Některé děti by mohly dostat chirurgii do 4 let věku, což je obvykle za příhodných okolností. Obvykle se doporučuje, aby dospělá osoba s pupeční kýly dostala operaci.

Během operace lékař přemístí případné střevo nebo tkáň do břišní dutiny a následně uzavřít otvor. Toto se provádí pomocí malého řezu pod břichem, zatímco pacient je pod celkovou anestézou. Šance na opakování pupeční kýly po operaci jsou slabé.