Jaké jsou nejčastější příznaky infekce ucha?

Nejčastější příznaky infekce ucha závisí na tom, zda osoba s infekcí je dospělá osoba nebo dítě a jaká část ucha je infikována. U dětí, které dosud nejsou plně verbální, může být obtížné rozpoznat příznaky infekce ucha. Pokud jsou u dítěte nebo dospělé podezření na příznaky infekce ucha, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc. Lékař může obvykle rychle určit, zda je ušní problém, jako je infekce, přítomen v jednom z hlavních úseků ucha.

Vnější, střední a vnitřní část tvoří hlavní části uší. Vnější část obsahuje to, co je viditelné pouhým okem – vnějším uchem s ušním lalokem. Otvor ve vnějším uchu vede ke střednímu uchu. Střední ucho je vzduchová kapsa obklopená kosti, která spojuje vnitřní ucho a bubeník. Vnitřní ucho obsahuje nervy, které řídí sluch a rovnováhu, zatímco vrstva pokožky nazývá bubeník vibruje, aby vysílala zvukové vlny do ucha.

Plavání uší, nebo otitis externa, je infekce vnějšího ucha a nejméně závažný typ ušní infekce. Příznaky infekce ucha, typické pro otitis externa, jsou silná bolest a jemné ušní lalůčky, ale také ucho může být také svědivé. Vypouštění žlutého nebo šedého hnisu z ucha je známkou toho, že infekce pokročila. Výtok může mít špatný zápach. Plavecké ucho je časté u starších dětí a dospělých a může být způsobeno tím, že během plavání vstupují do ucha bakterie a voda.

Infekce středního ucha nebo otitis media je způsobena bakteriální nebo virovou infekcí šířící se chorobou, jako je infekce za studena nebo dýchacích cest. Otitis media je obzvláště častá u dětí a příznaky infekce středního ucha mohou způsobit, že dítě uchopí do uší a být dráždivější než obvykle. Dítě s infekcí středního ucha může mít potíže se spánkem i s problémy slyšet. Například, on nebo ona může nevšimnout měkčí zvuky. U dětí s otitis media může být přítomna horečka nebo tekutina kolem ucha.

Dospělí s otitis media mohou mít závratě, ztrátu rovnováhy a / nebo ztrátu sluchu. Podšívka středního ucha se zvětšuje, když jsou přítomny infekce a nacpaný pocit je jedním z nejčastějších příznaků infekce ucha. Zda je osoba, která projeví příznaky infekce ucha, je dospělá osoba nebo dítě, lékařská pomoc by měla být vyhledána co nejdříve. Pokud nebude léčena, infekce středního ucha se může rozšířit do vnitřního ucha, což způsobí mnohem závažnější infekci.