Jaké jsou nejčastější příčiny ostrých bolesti paží?

Nejčastější příčinou bolesti ostré paže je zranění způsobené nějakým druhem traumatu, i když existují jiné příčiny. V některých případech může být příznakem infarktu, i když je to méně časté než zranění nebo bolesti nervů. Pokud se nervy, které obsluhují obě ruce, stlačí nebo jinak poškodí, může způsobit ostrou bolest v obou ramenech. Zatímco nadměrně užívané svaly obecně nezpůsobují tento příznak, svalová únava může vést k svalovému napětí, což způsobuje ostrý bolest v obou ramenech.

Sportovci často zaznamenávají ostré bolesti v paži v důsledku pádu nebo jiného nárazu. Pokud má rameno zátěž, na kterou není zvyklý, svaly ji možná nebudou schopny podpořit, takže kosti budou dělat práci. Pokud kosti nemohou zvládnout zatížení, mohou prasknout nebo zlomit. Tyto praskliny mohou být velmi bolestivé, v závislosti na závažnosti poranění, malé zlomeniny se často po samotném odpočinku a léčbě samy vyléčí a bolest bude mírná až středně těžká. Závažnější zlomenina může způsobit silnou bolest a může dokonce vyžadovat opravu. V obou případech by měl člověk, který zažívá tento typ bolesti, navštívit lékaře, aby zjistil nejlepší průběh léčby.

Svalové deformace a roztržení mohou také způsobit ostrý bolest paže. Svalové napětí se vyskytuje, když drobné vlákna, které tvoří sval, začínají trhat a způsobují ostrou bolest v postižené oblasti. Pokud se svaly úplně roztrhnou – to znamená, že se svaly odtrhnou od sebe nebo od šlachy – bolest bude mnohem závažnější. Přerušování často vyžaduje chirurgický zákrok k opravě a doba zotavení může trvat několik týdnů až měsíců.

Poškození nervů může také způsobit ostré bolesti v obou rukou. Pokud se nerv zkomplikuje, může způsobit bolest, brnění, necitlivost, ztrátu kontroly motoru, bolestivost a jiné typy nepohodlí. Je důležité určit zdroj komprese k léčbě bolesti nervů v pažích, časté příčiny zahrnují herniovaný disk v páteři, těsné a unavené svaly, nedostatek správné kondicionace u sportovců a dokonce i trauma nebo zranění.

Pokud je v levém rameni přítomna bolest v ostrém rameni, může to být varovný signál srdečního záchvatu. Bolest často vyzařuje ruku do hrudníku, ramen a krku nebo dokonce do pravé ruky. Bolest paže bude doprovázena dalšími závažnými příznaky, jako je dechová slabost a těsnost v hrudi.