Jaké jsou nejčastější příčiny náhlé závratě?

Může existovat několik faktorů, které způsobují náhlé závratě, včetně infekce nebo nemoci, užívání určitých léků a nedostatek odpovídajících tekutin. Vyčerpání tepla, které je způsobeno vystavením extrémním teplotám při přímém slunci, může také způsobit závratě. Stav známý jako vertigo může způsobit, že jedinec má pocit, že se jeho okolí otáčí nebo otáčí, což může trvat několik sekund nebo několik minut.

Nepravidelnost vnitřního ucha nebo infekce středního ucha může příležitostně způsobit závratě. Stav, který se označuje jako plavecké ucho, může způsobit stejné příznaky. To je obecně bolestivý stav, který je vyznačen tlakem uvnitř zvukovodu. To se často stává, když bakterie vstupují do uší lidí, kteří často plavou. Ti, kteří trpí tímto typem infekce, mohou být náchylní k závratě, zvláště když stojí. Antibiotika obecně mohou tuto infekci vymazat, když ji přijdou brzy.

Některé případy závratí jsou doprovázeny pocity mdloby. To může být způsobeno nedostatkem kyslíku v mozku jednotlivce. Existuje několik příčin, ale hlavní příčinou je dehydratace. Osoba, která je nemocná, může být dehydratována, když dojde k nadměrnému zvracení, pocení a průjem. Jakmile byly tekutiny doplněny, tělo se obvykle zotaví a závrať kouzla by měla zmizet.

Náhlé závratě může být varovným signálem nadcházejícího srdečního zástavu. Není tomu tak vždy, ale ve spojení s dalšími příznaky by mohlo dojít k nějakému spojení. Pokud jsou přítomny jiné příznaky, jako je dechová duše a těsnost v hrudi, je nutno vyhledat okamžitou lékařskou péči.

Někteří jedinci, kteří jsou citliví na určité léky, mohou trpět závratě poté, co tyto léky vstupují do krevního řečiště. Alergické reakce na mnoho léků na předpis mohou také způsobit závratě spolu s dalšími příznaky, které mohou být závažnější. Nadměrná spotřeba alkoholu může být příčinou závratě a závratě. To může také nastat, pokud je použití alkoholu kombinováno s některými léky.

Tam jsou někteří jedinci, kteří jsou náchylní k závratě, když v extrémním fyzickém nebo emocionálním stresu. Strach a úzkost, stejně jako poruchy paniky mohou také způsobit náhlé závratě. Tyto příznaky náhlého závratí jsou obecně řešeny učením účinných způsobů, jak zvládat stres a úzkost.

Hlad nebo hlad po delší dobu mohou také vyvolat příznaky závratě. To je způsobeno poklesem hladiny cukru v krvi, což může způsobit, že se člověk cítil nestabilní, slabý a závrat. Jíst výživné občerstvení mezi pravidelně naplánovanými vyváženými jídly je dobrým způsobem, jak potlačit účinky závratě.