Jaké jsou nejčastější příčiny bolesti na hrudi během těhotenství?

Existuje mnoho věcí, které mohou způsobit bolest na hrudi během těhotenství, mezi nejčastější patří poruchy trávení, pálivost, nárůst velikosti prsu a anémie. Některé ženy mohou také mít bolest, protože se zabývají zvýšenou úrovní stresu, mají rozšířenou hrudní kost nebo se cítí tlakem způsobeným narůstajícím dítětem. Méně časté by bolest na hrudi mohla být známkou srdečního záchvatu. Z tohoto důvodu může být těhotná žena upozorněna, aby nějakou nevysvětlitelnou bolest na hrudi vyhodnotila lékařka.

Poruchy trávení a pádu záhy jsou častými stížnostmi mezi těhotnými ženami. Vzhledem k tomu, že nenarozené dítě roste a rozvíjí se, břicho ženy se postupně stává více přeplněné, stlačuje žaludek a způsobuje bolest. Porucha trávení je v podstatě zneklidněná žaludkem a může být doprovázena nejen pocením pálení v hrudi a žaludku, ale také nevolnost a zvracení, bolest v břiše, nadýmání, pálení a plyn. Pálení žáhy se objeví, když se žaludeční kyseliny zvednou do jícnu a způsobí hořící bolest v hrudi.

Někdy je základní stav příčinou bolesti na hrudi během těhotenství. Anémie, která je označena příliš málo červených krvinek, může v těhotenství způsobit bolest na hrudi. Mohou také způsobit únavu, mdloby a dušnost. V některých případech může být astma, při níž může být bolest a tlak v hrudi příznakem, horší během těhotenství.

V některých případech mohou změny spojené s vývojem dítěte způsobit bolest na hrudi. Jak nenarozené dítě roste, žena může zažít zvýšený tlak jak na její membránu, tak na žebra. Její žebra se může také rozšiřovat, což může zatěžovat svaly v oblasti a přispět k bolesti. Může také zaznamenat bolest zad v souvislosti s těhotenstvím, která jí způsobuje pocit bolesti v hrudi. Ženské prsa rostou v přípravě na výchovu svého dítěte a jejich zvýšená hmotnost může také způsobit bolest.

Mentální stres může někdy způsobit i fyzické příznaky. Během těhotenství může stres vést k napětí ve svalech na hrudi, což může vést k pocitu nepohodlí nebo úplné bolesti během těhotenství.

Často je bolest na hrudi během těhotenství nevinná a není způsobena vážným zdravotním stavem. Je však možné, že se jedná o příznak vážného a život ohrožujícího, jako je infarkt. Výsledkem je, že každá žena, která zažívá nevysvětlitelnou bolest, může okamžitě vidět lékaře.