Jaké jsou nejčastější příčiny bolesti horní části paže?

Nejčastějšími příčinami bolesti horního ramene jsou svalová únava a tendinitida. Žádná z těchto podmínek není považována za závažnou a často se během několika dní vyřeší. V některých případech je bolest v horní části paže výsledkem stavu nazývaného bolesti. Navržená bolest je bolest v jedné části těla, zatímco příčina bolesti pochází ze zcela jiného místa. Náhlá intenzivní bolest v horní části paže může někdy znamenat vážné srdeční stavy a může naznačovat, že infikovaný srdeční záchvat.

Únava svalů obvykle vyplývá z přetížení svalů a šlach v určité svalové skupině. Může se to stát po provedení velmi náročného úkolu, nebo může být důsledkem opakovaného nadužívání. Bolest na horním paží způsobená svalovou únavou je obvykle spojena s prací nebo sporty. Lidé, kteří mají zaměstnání, které vyžadují hodně zvedání nebo zahrnují roztahování ramen nad hlavou, mohou být pro tento typ únavy více ohroženi. Často několik dní odpočinku svalů zmírní příznaky.

Binipitální tendinitida je typ tendinitidy, která postihuje svaly v horní části paže a ramena a je způsobena slzami nebo opotřebovanými místy v šlachách. Lidé, kteří trpí tímto onemocněním, obvykle trpí bolestí na břichu a navíc je oblast obvykle bolet na dotek. Léčba bipipitální tendinitidy obvykle zahrnuje aplikaci ledu a omezení pohybu. Pro úlevu od bolesti může být nezbytná také protizánětlivá léčiva, jako je ibuprofen. Doba trvání rehabilitace závisí na stupni zranění, některé se během několika dní zotavují, zatímco jiné mohou trvat týdny, než se zlepší.

Někteří lidé opakovaně trpí případy bicipitální tendinitidy. U těchto jedinců je někdy nutná agresivnější léčba. Chronická tendinitida je často mnohem bolestivější a může vyžadovat přímé injekce steroidů k ​​rychlé léčbě zánětu. Kromě toho mohou chronickým pacientům podstoupit fyzickou léčbu nebo chirurgický zákrok, aby se zjistilo zlepšení jejich stavu.

Bolesti horních paží, obzvláště v levé ruce, někdy signalizují infarkt. Tento typ bolesti je popsán jako vyzařující bolest, která obvykle začíná v rameni a pohybuje se až po rameno. Bolest je obvykle náhlá, ačkoli v některých případech může začít jako bolest, která se postupně zhoršuje. V obou případech, pokud se jedná o srdeční záchvat, bolest se obvykle vyskytuje během několika hodin nebo minut po samotném útoku. Bolest na horním paží související s infarktem obvykle zahrnuje další příznaky, jako je pocení a závratě.