Jaké jsou nebezpečí plísní a plísní?

Forma a plíseň jsou houby, které rostou ve vlhkém prostředí, jako jsou vlhké sklepy nebo koupelny. Houby mohou růst na jakémkoli domácím povrchu – od dřeva po koberec až po dlaždice – a na jídle. Hlavní bezpečnostní otázka, zejména z toxických forem, pochází z inhalace spor, což může vést k problémům s dýcháním a nervovým systémem. Vystavení houbám také může způsobit podráždění kůže, očí, nosu a krku. Zatímco lidé s již existujícími podmínkami mohou zvláště trpět, vedlejší účinky plísní a plísní mohou zasáhnout každého.

Většina domácností má přinejmenším malý výskyt plísní a plísní, které způsobují několik nebezpečných vedlejších účinků. Hrozí nebezpečí houb eskaluje s hlavními případy. Růst začíná do 48 hodin od vystavení povrchu vlhkosti. Není zaškrtnuto, začne se objevovat plíseň, která je v počáteční fázi plísně. Růst postupuje k plné foukané formě, která se šíří spóry cestujícími ve vzduchu.

Některé formy produkují mykotoxin, což je potenciálně toxická látka, která je velmi nebezpečná při inhalaci. Tato toxická forma, která často vypadá jako černá barva nebo dehet, roste na površích opakovaně vystavených těžké vlhkosti, obvykle z poškození vodou. Krátkodobé vystavení plísní může ohrozit imunitní systém jednotlivce, což vede k únavě, bolestem hlavy, pálením hrdla a nosních cest a k chladným a chřipkovým příznakům. Mykotoxiny napadají nervový systém s dlouhodobou expozicí, což vede k závratě, změnám nálady a ztrátě paměti. V některých případech je černá forma smrtelná pro zvířata a lidi.

Forma a plíseň představují ohrožení zdraví, i když není kontaminací způsobena toxickými odrůdami. Respirační potíže jsou velmi časté, zejména u lidí s již existujícími problémy, jako je astma. Tyto látky mohou zvýšit frekvenci a intenzitu astmatických záchvatů. Expozice také může způsobit vdechování dýchání nebo pocit pálení.

Houby mohou také vést k opakovaným záchvatům symptomů, které se podobají za studena nebo alergii, které nezmizí nebo se lépe léčí. Lidé mohou mít bolesti v krku, dopravní zácpy, problémy s sinusy, kýchání a výtok z nosu. Tyto látky mohou také způsobit podráždění očí, které se projevuje zarudnutím, svěděním a zaléváním. Expozice může vést ke vzniku kožních vyrážek, nárazů nebo úseků.

Lidé s určitými zdravotními podmínkami, včetně zhoršené imunity, závažných alergií a astmatu, jsou náchylnější k nebezpečným účinkům plísní a plísní. Dlouhodobá expozice může vést k některým negativním účinkům, a to i u zdravých lidí. Ti, kteří zaznamenávají takové problémy a kteří nereagují na lékařské ošetření, by měli zkontrolovat své domovy za plísně a plísně.