Jaké jsou běžné příčiny otoku žaludku?

Některé z běžných příčin otoku žaludku zahrnují zablokování střevního traktu, hormonální změny a určité zdravotní stavy, jako je ascites, onemocnění jater, rakovina a srdeční problémy. Jedení špatných druhů jídel, přejídání a špatné trávení mohou také přispět k zduření žaludku. Příznaky otoku žaludku zahrnují bolesti žaludku, plnost a dýchavičnost.

Přejídání jakéhokoli druhu jídla může způsobit zduření žaludku ihned po jídle. Opuch obvykle nastává, když plyny nebo tekutiny se tvoří v žaludku nebo trávicím traktu kvůli pomalému nebo špatnému trávení. Mastné potraviny, sodovky a mléčné výrobky jsou někteří z nejhorších delikventů, kteří mohou způsobit vzplanutí příznaků. Nadbytečné množství soli může také přispět k otoku břicha, protože tělo musí držet přebytečné tekutiny, aby zředilo extra soli. Dokonce i čerstvé ovoce a zelenina je třeba konzumovat s omezenou schopností, protože také mohou způsobit tvorbu plynu uvnitř břicha.

Opuch žaludku se často vyskytuje v případě, že dochází k obstrukci v zažívacím traktu. Obstrukce může být způsobena pomalými pohyby střev, zachycenými výkaly, rakovinovým nádorem nebo parazity. Zánětlivé onemocnění, jako je Crohnova choroba, a další choroby v zažívacím systému jsou také častými přispěvateli k zduření žaludku. Ženy, které během menstruačních cyklů zaznamenávají silné výkyvy hormonů, mohou také zaznamenat dočasné zvýšení břicha.

Ascites je stav, kdy nadbytečná tekutina se hromadí v peritoneální dutině a může způsobit bobtnání oblasti břicha a břicha. Tento stav je často způsoben onemocněním jater, jako je cirhóza a hepatické veno-okluzivní onemocnění. Jiné zdravotní stavy, jako jsou srdeční problémy, rakovina, hypotyreóza a infekce, mohou také hrát roli v otoku žaludku.

Diagnostika příčiny otoků břicha je velmi důležitá, protože by mohla být výsledkem řady vážných zdravotních stavů. Proto by měl být jakýkoli druh bolesti nebo nepohodlí v břiše co nejdříve projednán s poskytovatelem zdravotní péče, aby se předešlo závažným problémům. Čím dříve se problém objeví, tím dřív může začít léčba.

Učinit určité změny stravy může pomoci při léčbě otoku žaludku přirozeně. Jíst menší jídla a vyhýbat se potravinám, které zhoršují trávicí systém, mohou poskytnout téměř okamžitou úlevu. Ovoce a zelenina jsou vynikající potraviny, které je třeba konzumovat, ale měly by být postupně zavedeny do těla, aby se zabránilo přebytku plynu a dalším příznakům. V případech, kdy se stav vyskytne jako důsledek zdravotního stavu, je nejlepší ošetřit to, aby se snížilo otok žaludku.