Jaká je spojitost mezi sinusovou infekcí a kašlem?

Spojení mezi sinusovou infekcí a kašlem je v nosních a sinusových sekretech, které způsobují podráždění horních dýchacích cest a dýchacích cest. Zvýšení kongesce a nadměrného hlenu může mít za následek pošuskovou kapaň. To často vede k tichému kašlu nebo v některých případech k hackerství.

Kašel je přirozenou obranou těla, jak zbavit průdušky a plic dráždivých látek a sekrecí. V případě infekce dutin a kašle může dojít k přetížení hrdla, dýchacích cest a plic. Kašel pomáhá vyčistit dýchací cesty hlenu. To je důvod, proč produktivní kašel, který doprovází infekci dutin může skutečně pomoci léčit tělo.

Když se dutiny zapálí a otekly kvůli sinusitidě, nejčastěji bude pacient trpět tlakem, bolestí a odtokem hlenu. Přinejmenším to způsobí otravné postní kapky nosu. Ve snaze vyčistit plíce bude pacient kašlat. Jako komplikace z chladu může infekce dutin a kašel zůstat po několik týdnů, dokonce i při léčbě.

Zkušenost těchto dvou podmínek je společná. U některých pacientů trpících sinusovými infekcemi může být kašel velmi malý a neproduktivní. V případech suchého kašle může být doporučeno potlačování kašle. Kapky na kašel obsahující mentol mohou potlačit podrážděné průchody a klidný kašel spojený s infekcemi sinusu. Mnoho lidí zjistí, že med zklidňuje krk a pomáhá zmírnit kašel způsobený sinusitidou.

Infekce dusu a kašel mohou být vážné, pokud nejsou léčeny. V některých případech se mohou tyto stavy vyskytnout poté, co jednotlivec zaznamenal špatnou zimu, která se pomalu vyčistí. Když se sinusové průchody stanou opuchnuté a zachytí přebytečný hlen, bakterie se množí a způsobí infekci. Pokud se u pacienta objeví horečka a žlutozelená hlen nebo hlen, bude to obvykle vyžadovat léčbu antibiotiky.

Někteří jedinci, kteří trpí sezónními alergiemi, také vyvine kašel a to, co je známé jako chronická sinusitida. Chronický stav sinusitidy může trvat dva měsíce, kdy se jedná o vzplanutí. Opakující se záchvaty sinusitidy, které jsou doprovázeny příznaky kašle nebo alergií, se mohou během celého roku opakovat.

Sinusové infekce, s nebo bez kašle, jsou někdy špatně diagnostikovány, protože některé příznaky napodobují jiné stavy. Například, někteří jedinci s infekce dutin může také trpět bolesti ucha a bolesti bolesti zubů. Je to proto, že nervové zakončení v hlavě jsou úzce spojeny.

Pacient může chybně věřit, že zubní problém je příčinou jeho bolesti a zpoždění správné léčby. Kromě horečky mohou příznaky infekce dutiny obsahovat žlutavé výtoky z nosních dír, sínusový tlak, bolest hlavy nebo vykašlávání zbarveného hlenu. Někteří jedinci mohou také mít nepříjemnou chuť v ústech. Kromě antibiotické terapie může lékař doporučit dekongestanty, aby snížili opuchnuté membrány a podporovali volný dýchání.