Jaká je léčba pro pěší pneumonii?

Chodící pneumonie, atypická pneumonie způsobená bakteriální infekcí, je mírnější, ale přetrvávající typ pneumonie. Ačkoli je méně závažný než život ohrožující typ pneumonie, pěší pneumonie je stále nepohodlná a nákazlivá infekce plic. Pěchotní pneumonie je nejčastějším typem pneumonie u starších dětí a mladistvých. Hlavní léčba chronické pneumonie zahrnuje odpočinek, tekutiny a antibiotika. Tato léčba se obvykle provádí doma.

Pneumonie je infekce plic, která může být způsobena mnoha věcmi, včetně bakterií, virů, hub nebo chemických látek. Dalšími možnými příčinami jsou mykoplazmy, infekční agens a cizí materiály. Když někdo má pneumonii, tekutina a hnis z infekce vyplní drobné alveolové vaky v jeho plících, což zabraňuje kyslíku, aby se dostal do krve. Bez kyslíku nemohou buňky fungovat správně a začnou se rozbít. Pneumonie je proto závažná, život ohrožující nemoc.

Atypická pneumonie nebo pěší pneumonie se nazývá proto, že plicní infekce přetrvává i poté, co ostatní příznaky, jako je horečka a bolest v krku, se rozptýlí. Je charakterizován suchým kašlem, který se zhoršuje v noci a nakonec vytváří změněný barevný sputum, který může být zkřížen krví. Jiné příznaky mohou zahrnovat sípání nebo praskání v hrudi, zimnici, kožní vyrážku, bolesti svalů a průjem.

Pěchotní pneumonie je obvykle způsobena některými bakteriemi, včetně Mycoplasma pneumoniae, Chlamydophila pneumoniae a Legionella pneumophila. Onemocnění se šíří vzduchem prostřednictvím malých kapiček z nosu a hrdla infikovaných osob. Celoplošné epidemie se obecně vyskytují v pozdním létě a na podzim každé čtyři až osm let. Léčba chronické pneumonie téměř vždy zahrnuje antibiotika, jako je erythromycin, azithromycin, clarithromycin nebo tetracyclin.

U mírného případu by typická léčba pěší pneumonie mohla zahrnovat perorální antibiotika, odpočinek na lůžku a dietu čistých tekutin. Těžké případy mohou vyžadovat pobyt v nemocnici, během kterého se podávají intravenózní antibiotika a kyslík. Většina pacientů velmi dobře reaguje na antibiotika při chůzi na pneumonii. Pacientům se doporučuje, aby dokončili kompletní režim antibiotiky pro chronickou pneumonii, aby se zabránilo návratu infekce.

Poté, co je bakteriální infekce pod kontrolou prostřednictvím antibiotik, doporučuje se u pacientů s chronickou pneumonií pokračovat v regeneraci s odpočinkem a tekutinami. Příznaky se rychle zlepší, ale úplné uzdravení bude trvat určitou dobu. Horečka může být kontrolována nesteroidními protizánětlivými léky (NSAID), jako je ibuprofen. Přípravek proti vypadávání kašle a potlačujícím účinkům by se měl vyhnout, ledaže by byl doporučen lékařem. Aby se zabránilo infekci ostatním, doporučuje se pacientům vyhnout se veřejným místům, dokud se infekce nezhojí.