Jak se zbavit břišního tuku?

Břišní tuk může být velmi obtížné se zbavit. Společná myšlenka, že se ho můžete zbavit tím, že děláte drtí, je falešná. Chřipky mohou zlepšit břišní svaly, ale velmi málo pro samotný tuk. Břišní tuk je způsoben nejen nadměrnými kalorií a nedostatkem cvičení, ale také stresem nebo zánětem.

Když budete jíst více potravin než vaše tělo potřebuje energii, extra kalorie jsou uloženy jako tuky. Kde je tuk skladován, je částečně určen genetikou a pohlavím. Muži mají větší pravděpodobnost, že ukládají tuky kolem žaludku, zatímco ženy pravděpodobněji ukládají kolem boků a stehen. Břišní tuk může být pro někoho problémem a může vést k vážným zdravotním komplikacím, a proto je tak důležité se ho zbavit.

Nejlepší způsob, jak se většina lidí zbavit tohoto tuku, je konzumovat méně kalorií než vaše tělo vyžaduje. To bude vyžadovat jídlo méně, nebo jíst chytřejší a pravidelné cvičení. Jedna libra (asi půl kg) tuku se rovná asi 3500 kaloriím. Chcete-li ztratit libru týden, musíte mít deficit 3500 kalorií mezi tím, co vaše tělo potřebuje pro energii a to, co bylo dodáno s jídlem, které jste jedli.

Jíst více celých zrn vám pomůže zbavit se tuku. Celá zrna je pro tělo snadnější, aby se přeměnila na energii, a oni vypálí metabolismus, pomáhá tělu rychleji spálit váhu. Když jsou kombinovány s množstvím ovoce a zeleniny, chudým masem a mlékem s nízkým obsahem tuku, celozrnné produkty snižují množství tělesného tuku, které člověk má, tím, že změní odezvu inzulínu. S touto změnou je tělo schopnější spálit již existující zásoby tuku v břišní oblasti.

Každé cvičení pomůže odstranit břišní tuk, protože jakýkoli pohyb spaluje kalorie. Chcete-li dosáhnout maximálního účinku, musíte však kombinovat kardio a silový trénink. Kardio pomůže rychle spálit tuk, zatímco silový trénink zlepší vaše svaly a umožní jim spálit více kalorií po určitou dobu. Je důležité si uvědomit, že váha je jak získaná, tak ztracená po celém těle. Cvičení zaměřená na abs vám nedají rychlejší výsledky než cvičení, které zahrnují nohy, paže nebo dokonce celé tělo.

Břišní tuk může být způsoben stresem nebo nedostatečným množstvím spánku. Stres uvolňuje přebytečné množství hormonu kortizolu do těla. Tělo reaguje na tento stres tím, že ukládá extra tuky. Učení a používání relaxačních technik může pomoci tělu rychleji spalovat tuky. Příliš málo spánku může snížit hladinu leptinu v těle, což je protein nacházející se v krvi, který napomáhá potlačit chuť k jídlu. Čím méně spíte, tím pravděpodobněji budete jíst přebytečné potraviny, většinou pro energii. Získání minimálně osmihodinového spánku v noci může také pomoci snížit žaludeční tuk.

Odstranění tohoto tuku může být skvělým způsobem, jak snížit riziko srdečních onemocnění, cukrovky a dalších nemocech, které mění život. Menší pas může znamenat obrovské přínosy pro zdraví. Jíte zdravě, cvičíte hodinu denně a získáte dostatek uvolnění a spánku, je možné se zbavit břišního tuku a užít si delšího, zdravějšího života.