Jak se zbavit bolesti krevních sraženin?

Úleva od bolesti krevních sraženin je úzce spojena s rozštěpením sraženiny, a tím předchází dalším zdravotním komplikacím způsobeným hlubokou žilní trombózou. Bolest v důsledku krevní sraženiny je jasným znamením, že je nutno učinit kroky nejen k odstranění nepříjemných pocitů, ale také k ochraně proti možnosti mrtvice nebo srdečního záchvatu, pokud se sraženina uvolní bez rozpuštění. Nejběžnější léčba bolesti z krevních sraženin zvyšuje postiženou oblast, komprese, aplikuje vlhké teplo a léčí léky s ředěním krve.

Krevní sraženiny se obvykle tvoří v žilách nohou a mohou způsobit zdravotní stav známý jako hluboká žilní trombóza. Krevní sraženiny mohou být způsobeny několika různými situacemi, včetně prodloužené imobilizace, operace, srdečních problémů nebo těžké obezity. Některé předpisy, zejména perorální antikoncepce, jsou také spojeny s tvorbou krevních sraženin. Předcházení tvorbě krevních sraženin je samozřejmě nejlepším způsobem, jak se vyhnout bolesti krevních sraženin, ale to není vždy možné.

Zbytečné srážení krve nebo krevní sraženiny, které se spojují, pokud nemají, způsobují krevní sraženiny. Metody snižování bolesti krevní sraženiny proto mají za cíl vylomit sraženinu, která způsobuje bolestivé otoky. Jedním ze způsobů, jak zmírnit bolesti krevních sraženin, je zvednout postiženou oblast nad úroveň srdce. Například, pokud se v noze vytvoří krevní sraženina, měli byste se naklonit se svou nohou dopředu dostatečně vysokou, aby se uvolnila nad vaše srdce a zmírnila tlak na sraženinu. Nosení speciálních oděvů nazývaných kompresní punčochy může pomoci zmírnit otoky a zabránit tvorbě dalších krevních sraženin v nohách.

Použití vlhkého tepla na postiženou oblast může také pomoci rozdělit krevní sraženinu a následně zmírnit bolest. Teplý, mokrý stlačení může být přitlačen na opuštěnou nebo bolestivou plochu, nebo můžete namočit v teplé lázni. Teplo pomůže dočasně zmírnit bolest a případně přispěje k rozpadu krevní sraženiny, ale nejlepší způsob, jak se ujistit, že je léčena krevní sraženina, je, aby lékař předepsal antikoagulační lék. Antikoagulační léky mohou být injekčně podávány nebo užívány perorálně a pomáhají ředit krev a snižovat srážlivost. Aspirin, který je dostupný v lékárnách bez lékařského předpisu, má rovněž vlastnosti křečové, po léčbě krevních sraženin mohou lékaři doporučit zahájení denního režimu s aspirinem, aby se snížilo riziko vzniku budoucích sraženin.