Jak mohu zacházet s infikovaným piercingem jazyka?

Infikované piercing jazyka obecně potřebuje rychlou pozornost, protože váš propíchnutý jazyk je poněkud více zranitelná vůči komplikacím ve srovnání s jinými typy piercingů. Mírné infekce mohou být často ošetřovány propláchnutím úst, aby se snížil růst bakterií, zmrazení provázané oblasti a získání lékařského předpisu antibiotika. Lékař by měl obvykle vyšetřit infikovaný jazyk, a to i v případě, že se příznaky infekce na první pohled zdát menší. Symptomy infikovaného piercingu jazyka často zahrnují tmavě červenou barvu okolo piercingu, nadměrné otoky, přetrvávající halitózu a nepříjemnou chuť v ústech.

Když poprvé zaznamenáte známky infikovaného prstenu, rozpusťte jednu lžíci mořské soli ve sklenici teplé vody a důkladně opláchněte ústa touto směsí alespoň třikrát až čtyřikrát denně. Můžete také namíchat několik kapek drogerie peroxid vodíku nebo malé množství bezvodého ústní vody ve vodě a opláchnout s nimi jako další možnost. Bolest a otok mohou být sníženy sáním nebo opatrným žvýkáním na malých štěpinách. Pokud vaše piercing krvácí nebo má odvodnění žlutozeleného hnisu, doporučuje se lékařská návštěva co nejdříve. Dokud nepoznáte lékaře, teplý slaný vodní komprese držený přes propíchnutý jazyk může někdy pomoci vypudit infekční látku.

Mnoho lékařů doporučuje, aby šperky byly odstraněny z vašich infikovaných piercing, ačkoli někteří zkušení body piercers radí proti tomuto opatření. Infekce může být uvězněna uvnitř propíchnutého jazyka, který se může léčit, což vede k možné destrukci tkáně a potřebě operace na jazyku, aby se zabránilo vážným zdravotním rizikům. Infikované piercingy musí být obecně ponechány otevřené, aby se hnis a škodlivé bakterie zcela odstranily. Jednou z nejzávažnějších komplikací, které mohou vyplynout z neléčené infekce jazyka, je hepatitida, která může vést k trvalému poškození jater.

Perorální antibiotika jsou jedním z nejběžnějších způsobů léčby infikovaného piercingu jazyka a lékaři je obvykle předepisují jeden až dva týdny. Během léčebného procesu pečlivě dodržujte všechny pokyny pro užívání léků a také, aby byl infikovaný jazyk čistý. Vzhledem k tomu, že ústa jsou jedním z nejbohatších prostředí pro růst bakterií, váš lékař také doporučuje, abyste si zuby vyčistili měkkým štětinovým štětcem bezprostředně po příjmu potravy. Spolu s opláchnutím úst, kartáčování odstraní všechny malé částice potravin, které by mohly způsobit, že infikovaný piercing jazyka bude horší.