Jak mohu vyléčit plynný žaludek?

Když lidé mluví o tom, že mají plynný žaludek, mohou se odvolávat na několik různých podmínek. Tento termín je používán k identifikaci takových onemocnění, jako je acidická porucha trávení, kyselý reflux, poruchy žaludku, pálení žáhy a celková nevolnost. Bez ohledu na přesnou povahu plynového pocitu, existuje několik různých domácích léků, které poskytují rychlou úlevu různým lidem. Zatímco žádná z těchto léků nepracuje pro všechny, existuje dobrá šance, že alespoň jedna bude pro vás pracovat.

Pití nápoje sýrající se oxidem uhličitým je často vše, co je zapotřebí k tomu, aby způsobilo, že se člověk ponoří a uvolní tlak na plynný žaludek. Jak tlak uniká, bolest v břiše začíná ustupovat a jakékoli nepohodlí v žaludku nebo jícnu začíná ustupovat. Zatímco může být použito zázvorové pivo nebo nějaká jiná sodná sůl, mohou lidé, kteří dávají přednost jinému než sodům, vypít jeden z nápojů s obsahem sacharidů, které jsou dnes k dispozici v mnoha supermarketech.

Dobrým způsobem, jak se vypořádat s bolestí žaludku, je rozmíchat malé množství sody do sklenice vody. Nejlepších výsledků dosáhnete tím, že najednou vypijete celý obsah skla, než abyste se pokoušeli postupně napipetovat. Za velmi krátkou dobu tato kombinace vyvolá jednu nebo více hlasitých a prodloužených bičů, které zanechávají břicho pocit úlevy a již nejsou připraveny k výbuchu. Ujistěte se, že tento prostředek nepoužívejte víc než jednou týdně, protože existují nějaké anekdotické důkazy o tom, že soda může snížit hladinu draslíku v těle, pokud je konzumována pravidelně.

Byliny mohou být někdy prospěšné při nakládání s plynem. Vaření čaje s bylinami, jako je máta peprná, zázvor nebo česnek, může být užitečné. Jednoduchá fúze s kajenským pepřem a malým množstvím horké vody také pomáhá přinést úlevu mnoha lidem.

Lezení na levé straně poskytuje určitý stupeň úlevy v některých případech. Tato poloha podporuje tok kyselin a může pomoci urychlit vylučování plynu přes tlusté střevo. Zatímco krátký záchvat plynatosti může být na okamžik nepříjemný, úleva od žaludečního plynu může být významná.

Ponoření do horké lázně může někdy zmírnit bolest žaludku. Spálit levandule svíčku nebo kadidlo, zatímco ve vaně pomůže uvolnit nervy. Kombinace může pomáhat přírodě, aby se ubírala a umožnila plynu ustoupit.

Spolu s těmito home remedies, můžete najít úlevu z plynného žaludku tím, že by proti antacid tablet nebo kapalina. Mnoho z těchto produktů je infuzováno vápníkem, což může také pomoci uklidnit bolest z nadýchaného žaludku.

V situacích, kdy dochází k častému výskytu plynů, je vhodné poradit se s lékařem. Opakovaná bolest žaludku může být známkou vyvíjejícího se zdravotního problému, s nímž lze snadno léčit. Váš lékař bude přesně vědět, jaké typy testů se budou provádět, a poté vám pomůže určit správný průběh léčby na základě vaší individuální situace.