Jak lékaři léčí zranění ilioinguálního nervu?

Nerv je svazek vláken zodpovědný za přenos zpráv po celém těle, aby vyvolával pocity a pohyb. Tento komunikační systém se skládá z centrálního nervového systému – který se skládá z mozku a míchy – a periferního nervového systému, nervů, které protékají zbytkem těla. Ilioinfinal nerv je součástí periferního nervového systému, který je zodpovědný za dodávku chemických a elektrických signálů do dolního a horního stehna.

Vznikající z prvního bederního nebo dolní části páteřního nervu, kryty ilioinguálního nervu nad lýtkovým hřebenem, horní výčnělek kyčelní kosti. Jeho hlavním úkolem je poskytnout pocit vnitřního stehna a slabiny, včetně reprodukčních orgánů. Když je tento nerv podrážděný, zachycený nebo poškozený, mohou se v každé z těchto oblastí projevovat příznaky bolesti. Poranění, chirurgické zákroky nebo infekce mohou způsobit nedostatek nebo zkreslení v pocitů nebo bolestech v rozmezí od středně závažné až po závažné.

Nervová bolest, jak se může vyskytnout kvůli ilioinguálnímu nervovému problému, se nejprve nejprve konzervativně ošetří použitím léků speciálně upravených pro neuropatickou bolest, což je stav ovlivňující nervový systém. Mohou obsahovat protizánětlivé léky, jako je například ibuprofen, které snižují svalové křeče, které mohou drtit nervy, na lokální anestetické krémy pro snížení bolesti. Jiné léky, jako jsou antidepresiva a antikonvulziva, mohou být také účinným nástrojem při snižování nebo prevenci bolesti nervů.

Další konzervativní možnosti léčby bolesti ilioinduálních nervů se skládají z komplexního protahovacího a cvičebního programu, který snižuje svalové napětí způsobující tlak na nerv. Způsoby jako TENS nebo transkutánní elektrická stimulace mohou rovněž snížit bolest. TENS je malý stroj s elektrodami umístěnými na kůži, které přivádějí do dotčené oblasti nízký proudový proud, aby poskytly anestetický pocit.

Injekce léků v proceduře nazývaném nervový blok je minimálně invazivní technika používaná v případě, že konzervativnější léčba je neúčinná nebo když je bolest z problému inguinálního nervu závažná a omezuje běžné denní aktivity. Nervový blok je kombinací léků, obvykle steroidů, které snižují zánět nebo otok nervů a okolních oblastí a lokální anestetikum. To může poskytnout dlouhodobou úlevu od bolesti. S těžkými příznaky může být injekčně aplikován opioid, silný lék proti bolesti.

V extrémních případech ilioinzální bolesti nervu se může použít stimulátor míchy nebo spinální pumpa. Stimulátor míchy je zařízení, které je chirurgicky vloženo tak, aby poskytovalo elektrické impulsy pro kontrolu bolestivých problémů, které se v přírodě stávají chronickými nebo dlouhodobými. Páteřní pumpa je stroj chirurgicky vložený, který může poskytnout léky proti bolesti podle potřeby.