Co způsobuje bolesti rukou?

Rukavice mohou být způsobeny řadou stavů, včetně poranění, artritidy nebo bursitidy. Zvláštní ruce mohou být specificky způsobeny stavem známým jako syndrom karpálního tunelu, který může vyžadovat opravu. Špatná ergonomie při používání počítače a myši se stále častěji stává jednou z hlavních příčin bolestivých rukou mezi každodenními uživateli počítačů.

Ačkoli obvykle kvůli preventivním a léčitelným příčinám, bolesti rukou mohou ještě vážně ovlivnit život člověka. Dokonce i dočasné potírání činností způsobených bolavými rukama může být nepříjemností a způsobit vážné narušení při plnění každodenních úkolů. Při bolestech rukou by měla být vyhledána a odstraněna okamžitá příčina, aby se snížil dopad bolesti.

Jednou z nejčastějších příčin bolesti rukou je zranění, jako je opakované namáhání. Při opakovaných úkolech, jako je psaní nebo psaní, mnoho hlásí příznaky brnění v prstech, intenzivní nepohodlí a bolestivé ruce. Bolest nastává, když svaly a šlachy v ruce způsobí poškození a snížení mazání v důsledku tohoto opakování. Brzy se svaly a šlachy zapálí a začnou stlačovat nedaleké nervy. Všechny tyto reakce způsobují bolest rukou, stejně jako bolest v zápěstích, předloktí, krku a ramenou.

Syndrom karpálního tunelu je specifický typ opakujícího se stresu, který je známý tím, že způsobuje bolavé ruce. Obvykle se klasifikuje jako zranění při práci, neboť s největší pravděpodobností ovlivní pokladníky, švadlery, pisáry, tovární dělníky a další, kteří provádějí opakované ruční úkoly spojené s prací. Ruční cvičení mohou pomoci snížit bolest a bolesti, stejně jako ruce v klidu, když se objeví bolest v nervu. U některých lidí se ruční bolesti způsobené syndromem karpálního tunelu stanou tak nesnesitelnými a znemožňují, že je potřeba provést operaci, aby se zmírnila bolest.

Artritida může také být zdrojem bolesti rukou. V důsledku zánětu kloubů se nejčastěji vyskytuje artritida v rukou u starších jedinců, ale ve skutečnosti může postihnout osoby v jakémkoli věku za různých okolností. Dědičnost může způsobit artritidu nebo může být vyvolána kloubovými zraněními nebo bakteriální infekcí, jako je to u lymské nemoci, která je infekčním typem artritidy. U více než 100 různých druhů artritidy budou jiné běžné příznaky zahrnovat tuhost kloubů, bolestivé klouby a klouby, které se při zapálení cíti horečnatě.

Specifický typ bursitidy, tenosynovitidy, způsobuje bolesti rukou. To je způsobeno zhrubnutím obložení kolem prstových šlach. Také nazývaný spouštěcí prsty, tento typ bursitidy může také způsobit, že prsty se zamknou a zduří. Jiný typ bursitidy, známý jako DeQuervainova tendinitida, může také způsobit bolest v rukou, zejména kolem zápěstí a palce.