Co mohu udělat pro svědění?

Svědění v uších může být dráždivé nebo extrémně bolestivé. Vzhledem k tomu, že svědění může být příznakem mnoha různých onemocnění, není možné určit jediný způsob léčby, který bude ve všech případech fungovat. Naštěstí může lékař použít různé testy, aby zjistil, co způsobuje svědění, a doporučuje životaschopný průběh léčby.

Je důležité si uvědomit, že svědění ucho je často příčinou nějaké formy otitis nebo ušní infekce. Mohou existovat další příznaky spolu se svěděním, jako je konstantní bolest ucha nebo náhlý vývoj nějakého odtoku uší souvisejícího s infekcí. Pokud tomu tak je, může antibiotika nebo jiné léky pomoci odstranit infekci. V důsledku toho svědění úplně přestane.

Nicméně je také možné, že původ svrběcího ucha souvisí s pokusem o léčbu bolesti ucha bez lékařského dohledu. Mnoho lidí předpokládá, že nával ušního vosku je vždy viníkem, pokud jde o svědění v uších. Opak může být pravda. Ušní vosk slouží k ochraně komor ucha před vysycháním a poskytuje domov pro bakterie. Pokud je příliš mnoho vosku odstraněno konstantním snímáním prsty, krémy nebo jinými prostředky, zůstávají uši bez přirozené ochrany. V takovém případě léčba infekce spolu s přerušením odstranění ušního vosku umožní, aby se uzdravilo a aby uši znovu získaly přirozenou schopnost bojovat proti bakteriím.

Když je rovnováha vosku v uchu normální a nejsou žádné známky infekce, svědění může být příznakem jiného zdravotního problému. Lékaři mohou použít testy, jako je MRI, aby zjistili, zda existuje nějaká abnormalita způsobující tlak na ucho, což vede ke svědění. Ušní, nosní a krční specialisté mohou také prozkoumat možnost, že svědění je způsobeno nějakým druhem infekce v nosních cestách nebo horních cestách dýchacích.

Alergie může být také hlavní příčinou svědění. Pšenice a mléčné výrobky jsou dva příklady běžných potravin, které mohou být zdrojem problémů s ušima. Lékaři mohou testovat různé alergie a určit, zda tomu tak je. Pokud by alergie byla hlavní příčinou svědění, některé změny v životním stylu, aby se zabránilo alergeny, často umožní, aby stav ustoupil v krátkém časovém úseku.

Naštěstí může být specifický důvod pro svědění obvykle rychle diagnostikován. Jakmile je diagnostikován, správný průběh léčby začne zmírňovat nepohodlí během několika málo dní.