Co mám dělat po neprůkazném těhotenském testu?

Nekompetentní těhotenský test může nastat z několika důvodů, včetně chybného testu, špatného načasování, užívání léků na plodnost nebo lidské chyby. Jak domácí těhotenské testy, tak krevní testy, které vám lékař objednal, mohou být neprůkazné. Pokud máte nekompetentní těhotenský test, máte další možnosti, abyste si okamžitě vybrali další test, počkejte několik dní předtím, než budete testovat znovu, nebo si promluvte se svým lékařem o dalších způsobech, jak zjistit, zda jste těhotná.

Jak těhotenské testy v moči, tak v krvi měří hladiny lidského chorionického gonadotropinu (hCG) ve vašem těle. Tento hormon se měří v milionech mezinárodních jednotek na mililiter nebo v mIU / ml a hladiny by se měly během prvních osmi týdnů zdvojnásobit přibližně každé dva až tři dny. Například během prvních dvou týdnů po početí průměrné hladiny hCG se pohybují mezi 25-200 mIU / ml a během druhých dvou týdnů se tato hladina zvyšuje na 100 až 5000 mIU / ml. Úrovně jsou nejvyšší v průběhu osmého týdne těhotenství a pokračují v poklesu během druhého a třetího trimestru.

Nedostatečný výsledek může nastat, pokud jsou vaše hladiny hCG pod normálním rozmezím, v jakém byste měli být v těhotenství. Testy moči jsou méně citlivé než krevní testy, takže pokud užíváte jeden první den, který vám unikne, je možné, že hladiny hCG nejsou ještě detekovatelné. Domácí těhotenské testy mohou být také vadné, pokud vypršely nebo se nesprávně používaly, takže testování s novou sadou může poskytnout různé výsledky. Dokonce i krevní testy mohou být nepravděpodobné během velmi brzkého těhotenství, zvláště pokud jste nesprávně vypočítali datum ovulace. Čekat ještě několik dní před opětovným testováním dává hormonu příležitost zvýšit se v těle, což může umožnit přesnější test.

Užívání injekcí hCG jako součásti plánu léčby neplodnosti může také vytvořit neprůkazný výsledek, pokud nečekejte, dokud hCG nebude mít možnost vyčistit vaše tělo. To může trvat až dva týdny a testování před tím by mohlo způsobit falešnou pozitivitu. Lékař nebo odborník na plodnost vám pomůže určit nejlepší čas pro provedení těhotenského testu, pokud užíváte léčbu plodnosti.

Včasný potrat během předchozího cyklu může také způsobit neprůkazný test, protože hCG zůstává v těle až šest týdnů po potratu. Některé ženy se porazí předtím, než dokonce vědí, že jsou těhotné, takže pokud jste měli předčasný potrat, uhodli jste ho do menstruačního cyklu a učinili test příliš brzy, mohl by test stále zaznamenávat hCG z předchozího těhotenství. V takovém případě budete muset ještě před testováním počkat ještě déle.

Pokud máte neprůkazný těhotenský test, ale máte pocit, že jste těhotná, můžete s lékařem promluvit o tom, že máte časný ultrazvuk. Většina ultrazvuků však nedokáže rozpoznat těhotenství před přibližně pěti týdny v období těhotenství. Jak je to těžké, čekání na několik dalších dní před testováním je obvykle nejlepší volbou, když váš první těhotenský odpočinek je neprůkazný.