Co jsou to bělící kapky?

Kapky pro bělení očí jsou tekuté léky používané pro úlevu podrážděných očí a snížení krvavých očí. Tyto kapky jsou k dispozici přes pult nebo jako oční kapky na předpis, je-li vyžadováno silnější roztok nebo další přísada pro oční medikaci. Tento lék na bílé oči obsahuje vazokonstriktor, drogu, které způsobuje, že se malé oční krevní cévy zmenšují, což vyvolává vzhled bílých očí. Oční kapky se aplikují na vnější povrch oka.

Pro mnoho jedinců jsou červené oči nevzhledným a nepohodlným stavem. Příliš mnoho práce, nedostatek spánku, zátěž očí, alergie a jiné choroby mohou způsobit, že malé krevní cévy na povrchu bolestí vybuchnou. Bleří je krémově bílý povrch oka, který obklopuje duhovku a podporuje vlhký želatinový vnější povrch oční bulvy nazývaný spojivka. Obvykle je bělma bílá s lehce modravým odlitkem a krevní cévy jsou tak malé, že nejsou viditelné. Červené oko se objeví, když krevní cévy na bílé části oční bulvy vyčnívají s krví.

Některé kapky pro bělení očí také obsahují antihistaminika nebo lubrikanty, které usnadňují otoky, svědění a zarudnutí alergií. Většina komerčně dostupných bělicích kapek obsahuje pouze vazokonstriktory, které jsou vyráběny výhradně za účelem snížení nepříznivých krevních cév oka. Kvapky bělení očí jsou neúčinné proti infekcím, alergii, konjunktivitidě nebo jiným bakteriálním nebo virovým onemocněním.

Lékaři a výrobci upozorňují na to, že jednotlivci používají oční kapky po delší dobu, protože se může objevit “odraz” typu poruchy červených očí. Opuch zvratu je nadměrná reakce cév po dlouhém období zúžení. Časté, dlouhodobé užívání bělicích kapek může zhoršit stav. Ve velmi vzácných, ale závažných případech může dojít ke ztrátě zraku.

Krevní cévy v očích dodávají kyslík a živiny do různých částí oka, zejména rohovky a limbusu. Vasokonstriktory, které se nacházejí v očních kapech, způsobují, že se cévy zmenšují, což snižuje průtok krve do očí. Oko, hladovějící kvůli krvi, napětí pro výživu. Když se blednutí účinků vazokonstrikčních činidel opotřebuje, uvolněné krve se uvolňují a vylučují větší množství krve. Krevní cévy se pak objevují ještě větší, zhoršují problém červených očí a vytvářejí začarovaný cyklus stále většího množství léčby.