Co jsou citrusové bioflavonoidy?

Citrusové bioflavonoidy jsou přirozené rostlinné pigmenty, které lze nalézt v citrusových plodech, jako jsou citrony, pomeranče, sladké limety, mandarinky a grapefruit, které díky své přítomnosti bioflavonoidů mají své výrazné zabarvení. Kromě citrusových plodů se bioflavonoidy nacházejí v mnoha dalších ovoce, zelenině a ořechách, stejně jako v listích rostlin a kůře. Některé z bioflavonoidních zdrojů zahrnují meruňky, černé rybízky, třešně, hrozny, papriky, slivky, jalovici, přeslička a kyčle.

Lidské tělo nevytváří bioflavonoidy, ale vyžaduje, aby zůstali zdraví. Jíst citrusové plody je jedním ze způsobů, jak požívat bioflavonoidy a užívat přípravek je další. Některé běžně se vyskytující citrusové bioflavonoidy zahrnují apigenin, hesperidin, naringin, tangeritin a rutin. Měli by být užívány ve spojení s vitamínem C pro dosažení nejlepších výsledků.

Vzhledem k tomu, že tyto bioflavonoidy mají důležité vitaminové vlastnosti, jsou často známé jako vitamín P. Tyto bioflavonoidy jsou vysoce antioxidanty a mají anti-virové, protizánětlivé a antialergické vlastnosti. Denní dávka, doporučená lékařem, může pomoci tělu odrážet běžné studené viry a různé jiné infekce. Přítomnost antioxidantů může pomoci vyhnout se poškození volnými radikály, udržovat čistou, zdravou pokožku a zpomalit proces stárnutí.

Užívání citrusových bioflavonoidů může pomoci chránit kapiláry a zabránit tvorbě podlitin. Pomáhají zmírnit symptomy spojené s alergiemi a problémy s dýcháním. Lidé trpící pavoučími žilkami, křečovými žíly a artritidou mohou získat úlevu užíváním bioflavonoidních doplňků.

Tyto doplňky byly také zjištěny jako účinné při léčení skorumpování, krvácení z dásní a krvácení. Mohou být užívány k řízení hladin cholesterolu a hypertenze. Byly také použity k urychlení léčby při léčbě otoku, flebitidy, hemoroidů a herpesu. Citrusové bioflavonoidy mohou působit jako preventivní proti tvorbě katarakty, rakovině a srdečním onemocněním.

Zatímco citrusové bioflavonoidy jsou určitě přínosné mnoha různými způsoby, měly by být užívány pouze v doporučených dávkách. Pokud jsou užívány nadměrně, mohou způsobit průjem. Tam byly také některé případy bioflaonoids způsobovat alergické reakce u některých lidí.

Těhotným ženám a velmi malým dětem se doporučuje, aby nepoužívali doplňky bioflavonoidů. Kdokoli by chtěl jít na tyto doplňky, doporučujeme konzultovat nejprve svého lékaře. Je důležité, aby kvalifikovaný poskytovatel zdravotní péče zhodnotil zdravotní situaci člověka a léky, které již může užívat, a diskutovat o možných interakcích a protichůdných účincích bioflavonoidů s těmito léky.