Co jsou antihistaminičtí krémy?

Antihistamínové krémy jsou topické látky, které při tření na kůži uvolňují lokalizované vyrážky a svědění, stejně jako otoky a bolesti, které často tyto stavy doprovázejí. Když tělo reaguje na dráždivé látky, uvolňuje se látka nazývaná histamin, což způsobuje příznaky alergické reakce. Antihistaminika jsou léky, které blokují histaminové receptory těla, a tím zmírňují symptomy alergie.

Tyto krémy jsou účinné při léčbě a uklidňující vyrážky způsobené alergiemi, kousnutím hmyzem nebo kontaktem s dráždivými látkami, jako je např. Jedovatý břečťan, jedivý dub nebo otravný sumak. Jsou také dobré pro léčbu mírného spálenin. Antihistaminové masti by měly být používány pouze v případě lokalizace svědění, otoku a bolesti.

Tyto krémy jsou určeny k léčbě pouze malých kožních problémů v malých oblastech. Rozsáhlé vyrážky se nejlépe ošetří perorálními antihistaminiky namísto krémů. Je to dobrý nápad, aby člověk použil tyto masti před spaním, aby zmírňoval svědění v noci a zlepšoval šance na dobrý noční spánek.

Pokud je kůže rozbitá nebo střižená, nesmí se krémy používat. Nikdy by se neměly používat na otevřených rázech nebo sliznicích. Antihistaminové krémy by se měly také vyhnout osobám, které jsou alergické na antihistaminika nebo mají ekzém. Ženy, které jsou těhotné, by neměly používat tyto masti ani ženy, které kojí. Není známo, zda se lék dostane do mateřského mléka.

Při správném použití jsou tyto krémy účinné při léčení svrbení a vyrážky. Pokud jsou však používány nesprávně, mohou tyto krémy způsobit kontaktní dermatitidu, alergickou reakci, která zhoršuje závažnost vyrážky a / nebo svědění. Pokud dojde k kontaktní dermatitidě, musí být léčba okamžitě ukončena. Vyrážky, které se zhoršují, vyžadují vyšetření lékařem.

Antihistaminové masti by neměly být používány déle než tři dny. Pokud se příznaky během této doby nezlepšily, je návštěva lékaře v pořádku. Je důležité, aby byly antihistaminiové krémy mimo dosah dětí a zvířat. Jsou škodliví, pokud jsou spolknuty. Pokud dojde k náhodnému požití, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.

Mírné pálení nebo pálení je normální, když se jedná o ošetření podráždění kůže tímto krémem, ale tyto účinky by měly rychle ustoupit. Více znepokojivých vedlejších účinků, jako je dušnost, jsou vzácné, ale pokud se vyskytnou, indikují závažnou alergickou reakci. V takových případech je nutná nouzová léčba. Antihistaminové krémy mohou interagovat s jinými léky. Lidé, kteří užívají pravidelné léky nebo bylinné doplňky, by měli před zahájením léčby antihistaminiovým krémem mluvit s lékaři o možných lékových interakcích.