Co je zincum metallicum?

Zincum metallicum je homeopatický prostředek používaný k léčbě nejrůznějších onemocnění spojených s nedostatkem zinku v těle. Mohou to zahrnovat nedostatek koncentrace, problémy spát přes noc, úzkost a související záchvaty paniky a chronická únava. Bolest hlavy a bolesti zad, stejně jako dýchací potíže a svalové křeče jsou také údajně ulevovány tím, že užívají tento lék, který pochází přímo z zinku.

Zinek je modravý bílý minerál, který se vyskytuje přirozeně a nachází se v těle jako stopový prvek, což znamená, že tělo potřebuje jen malé množství. Obvykle se vyskytuje v enzymech v lidském těle. Nedostatek zinku v těle však může vést k mnoha různým typům zdravotních problémů.

Nervový systém potřebuje většinu zinku, i když může také pomoci regulovat buněčný metabolismus. Užívání zinku může nejen zmírnit stavy způsobené jeho nedostatkem v těle, ale také posílit imunitu tím, že bojuje s vyčerpáním a slabostí, což může způsobit, že lidé jsou náchylnější k onemocnění a infekci. Zincum metallicum také pomáhá tělu absorbovat další látky nezbytné pro zdraví a vitalitu, včetně vitamínů E a A.

Použití přímo zinku může vést k otravě, protože tělo může tolerovat pouze malé množství, které potřebuje. Zinek se proto prodává jako zincum metallicum, zředěná forma minerálu. Tento homeopatický lék je nejčastěji prodáván v tabletách nebo tabletách a lze je zakoupit v obchodě se zdravou výživou, v internetových stránkách alternativní medicíny a dokonce i v některých tělocvičích, které prodávají další přírodní přísady.

Vzhledem k tomu, že zinek je těžký kov, spotřebitelé by měli zajistit, aby bylo spotřebováno pouze doporučené množství. Přijetí příliš velkého rizika otravy zinkem, které, pokud není rychle léčeno, může vést k smrti. Otrava zinku se častěji vyskytuje přímým a trvalým vystavením vysokým hladinám zinku, například u továren, které tento materiál používají. To je neobvyklé pro lidi, aby se zinkem otravy tím, že zincum metallicum.

Může být vhodné snížit spotřebu látky, pokud někdo, kdo ji užívá, zažívá podráždění střev. Nevolnost, zvracení a průjem jsou možná známky nadměrné konzumace zinku.