Co je to chirurgická páska?

Chirurgická páska je typ lepicí pásky, která je určena k tomu, aby byla použita pro držení obvazů a uzavření ran. Tato páska je dodávána v různých šířkách, délkách a stylech, které jsou navrženy tak, aby vyhovovaly sortimentu bandážních potřeb. Většina obchodů s drogami a velkých trhů nese pásky a je k dispozici také prostřednictvím společností, které se specializují na zdravotnické potřeby; chirurgická páska je lékárnička, protože je to velmi univerzální a užitečný produkt.

Mnoho společností vyrábí chirurgickou pásku, která byla impregnována oxidem zinečnatým nebo jinou látkou, která je určena ke snížení rizika infekce. Je také určen k dýchání, což umožňuje cirkulaci vzduchu kolem rány. Studie ukázaly, že léčebné časy mají tendenci být značně zlepšeny, když jsou rány udržovány větrané kromě čištění, takže páska podporuje zdravý proud vzduchu přes ránu, než aby se místo dusí.

Různé materiály lze použít k výrobě chirurgické pásky, včetně různých plastů, nylonu, hedvábí, látky, papíru a pěny. Ve všech případech by páska a jemné lepidlo měly být hypoalergenní a měly by být používány všem. Kromě toho, že je k dispozici v různých šířích, je také velmi snadné řezání, což umožňuje lidem vytvářet vlastní díly pro specifické potřeby.

Klasické použití chirurgické pásky spočívá v uchycení bandáží, které zajišťují, že pokrývají ránu a zůstávají uloženy. Páska je pro tento úkol skvělá, protože může být upravena tak, aby se zabývala ranami různých velikostí, od malých řezů až po mnohem větší rány. Hluboké rány vyžadují pozornost lékaře, aby se ujistil, že jsou řádně vyčištěny, ale je pravděpodobné, že po vyčistění rány poskytne zdravotní péče velkou obvaz a pásku. Protože chirurgická páska je snadno řezaná a tvarovaná, může být také použita k oblékání ran v nepohodlných místech, jako jsou prsty.

Zdravotničtí odborníci mohou také použít pásku k tomu, aby zajistili uzavření otevřené rány. V některých případech bude rána uzavřena chirurgickou páskou, zatímco čeká na šití, zejména v případě pacienta s četnými zraněními a v jiných případech lékař rozhodne, že stehy nejsou nutné, pokud je rána Uzavřena s páskovými proužky.

U dětí první pomoci je třeba skladovat chirurgickou pásku a gázu nebo obvazy a je dobré pravidelně kontrolovat dodávky, aby bylo zajištěno, že budou k dispozici v případě potřeby.