Co je telenatý nosítko?

Nosič tele je zařízení, které pomáhá uživateli natáhnout svaly tele před nebo po cvičení, aby se zabránilo zranění a vytvořila flexibilita svalů nohou. Několik verzí nosního telecí existuje, od velmi jednoduchých stoupání až po komplikovanější zařízení, která posouvají nohu dopředu a dozadu. Všechna zařízení pro nosítka lýtka dosahují stejného cíle, kterým je izolovat telecí svaly a efektivně je roztahovat při přípravě na cvičení nebo jednoduše při prevenci zranění.

Nejzákladnější nosič tele je libovolná zeď. Ukázáním prstů nahoru a přitlačením na stěnu, pak se opírá směrem k zdi, může uživatel roztahovat svaly lýtka a zvýšit flexibilitu. Tato metoda však někdy neumožňuje uživateli dostat dostatečný tlak na nohu, aby dostatečně natáhl tele. Může to být i obtížná pozici, protože váha těla se musí naklonit směrem dopředu ke zdi dostatek rovnováhy.

Obvyklá verze telecího nosítka je plastové zařízení, které je tvarované jako půlměsíc. Má podpěru na jednom konci pro patu a druhý na druhém konci pro míč nohy. Uživatel umístí jednu nohu na podpěry a pak posouvá nohu dozadu, takže prsty směřují nahoru. Toto podporuje pohyb pohybu v svalstve kotníku a lýtka. Zařízení je lehké a přenosné, takže je dobrou volbou pro bydlení nebo kancelář.

Některé tělocvičny a fitness centra nabízejí další, jednodušší verze telecího nosítka. Jednou takovou variantou je nosník naklonění. Tato trojúhelníkovitá krabička sedí na podlaze. Konec, který je nejblíže uživateli, bude dokonce i se zemí a konec, který je nejvzdálenější, bude o několik centimetrů vyšší než je zem. Plochá prkna spojuje oba konce a poskytuje uživateli rovný povrch. Když uživatel ustoupí na plošinu, prsty přirozeně směřují nahoru a uživatel se může naklonit dopředu a natáhnout lýtkové svaly.

Posilovač nosu na stupně umožňuje uživateli začít s malým úsekem a pracovat na hlubším úseku. Toto nosítko má několik vodorovných tyčí, které uživatel může umístit prsty na nohou. Dolní tyče poskytují menší úsek, zatímco vyšší tyče poskytují větší úsek. Pokud tyto stroje nejsou uživateli k dispozici, může vstoupit na první krok na schodišti nebo na náhradní šrot dřeva kolem garáže.