Co je smetanový krém?

Smetanový krém je topický bylinný prostředek, který používají herbalisté a ostatní, kteří praktikují alternativní medicínu. Je běžně k dispozici pro vnější použití jako masti, masti nebo obklady. Přísady obvykle obsahují kořen nebo list kostivé rostliny v čerstvé nebo sušené formě. Léčba může mít širokou škálu přínosů pro zdraví, jako je urychlení hojení zlomených kostí, zmírnění artritidy a léčba vředů. To však může být toxické pro játra.

To se běžně aplikuje na povrch pokožky, aby se snížila bolest kmenů, vyvrtání a osteoartrózy. Kloubové vazky a svaly jsou také často ošetřovány smetanovým krémem. Léze, popáleniny a rany se údajně uzdravují rychleji, když se na tyto krémy aplikuje také. Významný počet odborných lékařů doporučuje nepoužívat látku na otevřené rány na základě toxických vlastností. Kostnatka obsahuje pyrrolizidinové alkaloidy, které jsou hepatotoxické, což znamená, že mohou poškodit játra.

Zlomky byly jednou považovány za opravené smetanovými krémy a mastmi. Tento pojem je obecně věřil, že se vyvinul z přezdívky knitbone, který byl často aplikován na comfrey. Bylina je nyní široce myšlenka, že pouze zmírňuje něžnost a otok často spojený s rozbitými kosti.

Allantoin je převládajícím aktivním prvkem ve smetanové smetaně, stejně jako ve všech produktech na bázi kukuřice, jak ve vnějších, tak v interních formách. O alantoinu se často předpokládá, že podporuje růst buněk. Rovněž se předpokládá, že přítomnost slizu ve výrobcích působí jako pojivo.

Vzhledem k jeho toxicitě se obecně doporučuje používat pouze krém z kosti nebo příbuzné topické masti na bázi kukuřice po dobu deseti dnů nebo méně nebo nejvýše šest týdnů v roce. Vzhledem k tomu, že jeho toxicita se snadno vstřebává kůží, může způsobit vážné poškození jater nebo dokonce smrt. Většina směrnic doporučuje, aby nebyla nikdy použita na děti nebo osoby s rakovinou, onemocněním jater nebo těmi, kteří trpí alkoholismem.

Přestože ve většině zemí byla ve většině zemí oficiálně zakázána orální kosmetika, je stále široce dostupná prostřednictvím dávkovače tradiční bylinné medicíny. Tyto dávkovače obvykle věří, že požívání bylin, tradičně ve formě čajového nápoje, vyléčí řadu nemocí a onemocnění. Tyto nemoci často zahrnují vředy v játrech, žlučníku, žaludku a střevech. Křupavý nápoj byl také předepisován alternativními léčiteli pro léčbu plicních a bronchiálních poruch a někdy se používá také jako čistička krve.

Při nákupu smetanové smetany nebo jiných produktů obsahujících bylinku je často doporučováno ji zakoupit od renomované společnosti, která jasně uvádí seznam složek na obalu. Spolu s dětmi se obecně doporučuje, aby výrobky nebyly používány staršími lidmi nebo ženami, které kojí nebo jsou těhotné. Interakce kosti s jinými léky není známa, proto je obecně doporučována opatrnost, pokud jsou současně užívány jiné léky.