Co je shiatsu?

Založený na staré čínské medicíně a vyvinutý v Japonsku po tisíce let, shiatsu je praktická masážní terapie. Terapeut používá tlak prstu a dlaně k zlepšení oběhu, zmírnění ztuhlých svalů a zmírnění stresu. Na rozdíl od známých švédských masáží, které používají oleje na pokožku a dlouhé pohyblivé pohyby, masáž shiatsu závisí na manipulaci s lokalizovanými tlakovými body, aby bylo dosaženo požadovaných výsledků.

Slovo shiatsu pochází z japonských znaků pro shi, což znamená prst a atsu, což znamená tlak. Se silným napojením na čínskou akupunkturu je cílem shiatsu odstranit nerovnováhu v přirozeném toku energie nebo chi v celém těle. Shiatsu masážní terapeut používá prsty, dlaně a dokonce i lokty nebo kolena, aby aplikoval tlak v kontinuální, rytmické sekvenci na určité body podél meridiánů těla nebo energetických cest. Úspěšné techniky říkají, že uvolňují toxiny, stimulují imunitní systém a podporují vlastní léčebnou sílu těla.

Jakmile se cvičí pouze ženy a nevidomé v japonských hranicích, shiatsu masáž se stala celosvětovým fenoménem ve druhé polovině 20. století. Od svého starého začátku se shiatsu vyvinulo do mnoha forem. Zen shiatsu, založený Shizuto Masunaga, představil prvky západní psychologie do mixu a stal se populární ve Spojených státech a Spojeném království v sedmdesátých létech. Další verze, pětičlenná shiatsu, zahrnuje koncept pěti tradičních projevů tradiční čínské medicíny: země, oheň, voda, dřevo a kov. Každý z těchto prvků odpovídá jiné části těla a terapeut tak může lépe diagnostikovat a řešit jakékoli onemocnění.

Masáž Ohashiatsu® trvá shiatsu o krok dál tím, že zahrnuje cvičení, sebevylepšení a meditaci, aby se posílilo tělo a zlepšila se myšlenka. Ohashi, pro který je tato technika pojmenována, otevřel v roce 1970 Institut Ohashi a přilákal mezinárodní pozornost tím, že sloužil významným klientům ze světa zábavy. Snad nejvíce překvapující je masáž asiatů, při níž terapeut využívá nohy, aby doslova chodila na svého klienta, aby poskytla velmi hlubokou masáž.

Ať už je jakákoli forma, výhody shiatsu jsou mnoho, snížená únava a zvýšená vitalita mezi nimi. Ačkoli neexistují žádné vědecké důkazy o tom, že tato praxe dokáže vyléčit jakoukoli chorobu, předpokládá se, že pozitivní účinky pocházejí z uklidnění nadměrně aktivního sympatického nervového systému. Lidé trpící úzkostí nebo depresí, s artritidou nebo nespavostí nebo dokonce se zotavují z úrazu, všichni našli úlevu na prstech shiatsu masér terapeut.