Co je otravou nikotinem?

Nikotin je chemická látka, která se nachází v tabákových listech, některé léky a výrobky, které lidem pomáhají přestat kouřit. Otravy nikotinem jsou důsledkem požití přílišného množství nikotinu v těle. Některé z příznaků tohoto stavu zahrnují agitovanost, křeče a zvracení. Pravidelné užívání tabákových výrobků nebo výrobků k ukončení kouření pravděpodobně nebude mít za následek otravu, neboť obvykle vyžaduje větší množství chemické látky, která způsobuje otravu. Lidé, kteří trpí otravou nikotinem, mohou být často úspěšně léčeni pomocí centra pro kontrolu jedů, avšak v jiných případech může být návštěva lékaře nebo pohotovosti v pořádku, neboť tento stav může být smrtelný, pokud není ponechán léčen.

Osoba, která byla otrávena nikotinem, se může zlobit a může se kvůli tomu zmást nebo potat. Jiné příznaky otravy nikotinem mohou zahrnovat bolesti hlavy a žaludeční křeče. Pokud expozice pokračuje, mohou nastat závažnější příznaky, jako je zvracení a dýchací potíže. Nakonec, pokud dojde k akutní otravě nikotinem, mohlo by to v některých případech způsobit záchvaty, mdloby, kóma nebo dokonce smrt. Většinou se člověk může zotavit bez trvalých účinků, ale okamžitá lékařská péče je obvykle dobrý nápad.

Vzhledem k tomu, že otrávení dítěte může trvat méně než dospělý, děti jsou pravděpodobně otráveny, pokud náhodou pohlcují předměty, které obsahují nikotin. Mnoho případů otravy je důsledkem toho, že děti jedou s nikotinovou žvýkačkou nebo žvýkají náplasti. Děti mohou být také otráveny, pokud se dostanou do jídla a budou jíst léky, které obsahují nikotin jako složku. Pracovníci, kteří zpracovávají tabákové rostliny, mohou být někdy otráveni, protože jsou v kontaktu s vlhkými listy rostliny také.

Lékařská pomoc je obvykle potřebná pro případy otravy nikotinem. Pokud existuje podezření na otravu, může vám pomoci kontaktovat centrum pro kontrolu jedů. Ve většině případů se nedoporučuje zvracení, aniž byste se nejdříve poradili s lékařem. Pokud člověk pohltí nikotin skrze pokožku, může pomoci umýt oblast 15 minut mýdlem a vodou.

Někdy může někdo potřebovat lékaře, aby potvrdil, že otravy nikotinem způsobují problémy. Lékař může nařídit vyšetření krve a moči, aby zjistil, zda je v těle přítomen nikotin. Lékaři pak mohou podstoupit potřebnou léčbu, jako je výplach žaludku, což je postup, který vyčistí žaludek. Aktivní uhlí může být také použito k léčbě.