Co je opravou pupeční kýly?

Oprava pupeční kýly je typ operace, která se používá k nápravě určitého typu kýly. Kýla je typicky slabina, nebo dokonce otvor, v tkáni, která drží orgán na správném místě. Tato tkáň může být sval nebo membrána. V případě pupoční kýly tvoří vnitřní obložení břicha vak, který vytváří otvor v břišní stěně. Tato kýla se vyskytuje v oblasti pupku nebo pupíku.

Ne všechny umbilické kýly vyžadují opravu. U dospělého člověka může kýla, která nezpůsobuje příznaky, vyžadovat pravidelné sledování lékařem. Pokud má pacient základní léčebný problém, který může způsobit, že chirurgický zákrok je riskantní, lékař může doporučit jeho vyloučení.

Kýly, které se stávají většími nebo způsobují příznaky, se budou pravděpodobně léčit chirurgicky. Některé příznaky zhoršující se hernie mohou zahrnovat bolest, nevolnost a zvracení. Může také způsobit závratě, slabost a otok břicha. Pokud umbilická kýla přeruší dodávku krve do oblasti, může se jí zbarvit tmavší barva. Za těchto okolností by měl pacient okamžitě dostat lékařskou pomoc.

Oprava pupečníkové kýly není běžně běžná u dětí, jako u dospělých. Většina kojenců, kteří se narodí s tímto stavem, bude prostě potřeba sledovat. Často, když dítě dosáhne tří až čtyř let věku, kýla se vyřešila.

Pokud kýla způsobuje problémy, může být nutné ji opravit chirurgicky. Kýly, které nemohou být vtlačeny zpět a neustále vyčnívat – stejně jako ty, které narušují krevní oběh – mohou vyžadovat léčbu. Pokud je dítě v bolesti, o čemž svědčí jeho pláč, lékař může doporučit operaci. Umbilické kýly, které se během několika let nevyřeší, mohou také vyžadovat opravu.

Aby se pacient připravil na opravu pupoční kýly, musí pacientovi sdělit lékaři kompletní anamnézu, včetně všech léků. Možná bude muset přestat užívat určité léky po určitou dobu, například ty, které zasahují do srážení krve. Pacient bude muset zdržet se jídla nebo pití nejméně šest hodin před zahájením procedury.

Lékař obvykle podává celkovou anestezii na opravu pupoční kýly. To znamená, že pacient je v bezvědomí a necítí žádnou bolest. Lékař může za určitých okolností místo toho doporučit epidurální anestezii, v takovém případě je pacient vědom, ale nemá pocit bolesti.

Incizie potřebná pro tento chirurgický zákrok se obecně nachází pod pacientovým břichem. Jakmile má lékař přístup k herni, může se rozhodnout, že ji úplně odstraní, nebo vytlačit esapované tkáně zpět do břicha pacienta. Velké kýly mohou vyžadovat syntetickou síť pro jejich uzavření. Chirurg následně uzavře díru v břišní obložení a zavře počáteční řez kůže.

Obnova z opravy pupeční kýly často nevyžaduje hospitalizaci přes noc. Pacient by měl očekávat, že se bude zdržet namáhavých aktivit přibližně dva až čtyři týdny. Léčba bolesti může pomoci během léčby zmírnit veškeré nepohodlí.

Pacienti by měli být informováni o možných rizicích nápravy opfiební kýly. Zatímco jakákoli operace může vést k nadměrnému krvácení a infekci, může tato operace poškodit tenké střevo. Tato komplikace se vyskytuje zřídka. Dalším možným rizikem jsou reakce na anestezii, které mohou zahrnovat problémy s dýcháním nebo problémy se srdcem. Umbilické kýly se zřídka vrátí po operaci.