Co je mrsa absces?

Absces MRSA je typ infekce kůže, která byla prokázána jako odolná vůči většině typů léčby antibiotiky. MRSA je zkrácená forma meticilin-rezistentního staphylococcus aureus. Staphylococcus aureus je typ bakterií, které běžně žijí na kůži. U infekcí MRSA tato bakterie nereagují na léčbu zahrnující mnoho běžně používaných antibiotik. Bez včasné a řádné léčby může tento typ infekce kůže mít ničivé účinky, což způsobuje rozsáhlé poškození tkáně av nejtěžších případech dokonce i smrt.

Je typické, že MRSA absces začíná jako jednoduchý řez nebo škrábnutí. Pokud jsou na kůži bakterie rezistentní na antibiotika, pak se přesune do otevřené rány. To vede k infekci známou jako absces. Pokud není infekce řádně léčena, začne se šířit pod kůži a do hlubších tkání, jako jsou svaly. Tato infekce se také může rozšířit do krevního oběhu pacienta a pak cestovat do různých dalších částí těla.

Pokud se na kůži začíná vypadat škrábnutí nebo poškrábání, musí okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc. Známky infekce v důsledku abscesu MRSA zahrnují rostoucí kroužku zarudnutí kolem zranění, někdy s červenými pruhy, které se táhnou od místa. V některých případech se tkáň kolem poranění začne bobtnat a může se cítit teplo nebo dokonce horko na dotek.

Prvním krokem při léčbě abscesu MRSA je chirurgický odvod abscesu. Lékař bude často aplikovat lokální anestetikum v oblasti, a to buď ve formě topické masti nebo injekce látkou, jako je lidokain. Pak do abscesu nastane malý řez, aby doktor mohl vyprázdnit mrtvou tkáň a pustit z infikované oblasti. Předpokládá se, že kultura bude potvrzena přítomností bakterií MRSA. To pomůže určit, které antibiotika budou skutečně užitečné při léčbě infekce.

Ve většině případů bude pacient s MRSA abscesem vyslán domů s antibiotiky a pokyny pro správnou péči o poraněné místo. Pokud je však poškození rozsáhlé nebo infekce nereaguje na daná léčiva, může být nutné hospitalizovat. V tomto případě je pacientovi podáván intravenózní antibiotikum a pozorně sledoval případné známky komplikací. Pokud se infekce rozšířila do jiných částí těla, může být nutná další invazivní operace.