Co je hrdlo v krku?

Throat herpes je virová infekce krku způsobená herpes virus. Herpes simplex 1 a herpes simplex 2 se mohou účastnit i v případě herpesu v krku. Skutečné případy izolované na krku jsou poměrně vzácné, ale není to neobvyklé, že lidé s perorálními herpesmi se mohou vyvíjet i v oblasti hrdla oparu kolem rtů a na měkkém patře. Neexistuje lék na tuto chorobu, ale lze ji léčit pomocí léků ke snížení frekvence výskytu ohnisek.

Také známý jako herpes pažeráka, herpes herpes je způsoben přímým kontaktem s někým, kdo se zbavuje herpes virus. Kontakt s vředy kdekoli na těle, jak se může při orálním sexu vyskytnout, nebo když lidé zvládnou bolest a neumí si před jídlem umýt ruce, mohou vést k herpesovým infekcím v ústech a kolem úst. Throat herpes může být těžké diagnostikovat, když je to právě v krku, protože příznaky pacienta mohou být přičítány generickému bolest v krku.

Příznaky mohou zahrnovat bolest v krku, potíže s polykáním a potíže s dýcháním v některých případech. Při vyšetření hrdla se objeví malé aktivní opary z herpesu a mohou být odebrány vzorky z těchto vředů, aby se ověřila přítomnost viru. Jakmile je někdo nakažen, má virus celý život a mohou ho aktivně zbavit, i když nemají rány. Léky však mohou být použity k potlačení virové produkce, která omezuje šíření viru a snižuje počet vzplanutí.

Někteří lidé s chřipkovým herpesem mají po prvním infekci jediné ohnisko. Jiní mohou zaznamenat recidivující ohniska, pokud nejsou poskytovány léky. Tato podmínka je častější u lidí s oslabeným imunitním systémem a mohou vyvolat další perorální infekce, jako je například kandidóza. Pokud se objeví potíže s dýcháním, může to být příčinou obav.

Mnoho lidí má herpes a neví to, a velmi vysoké procento většiny populací bylo diagnostikováno s touto extrémně častou virovou infekcí. Pravidelné vyšetření sexuálně přenosných infekcí se doporučuje osobám, které jsou sexuálně aktivní, aby zachytily onemocnění, jako je herpes včas. Doporučuje se také používat bariérové ​​metody během sexuální aktivity s partnery, kteří mají neznámý stav nemoci nebo kteří jsou aktivně infikováni. Použití dentální přehrady a kondomů a pečlivé mytí po manipulaci s genitáliemi může významně snížit riziko infekce během sexuální aktivity.