Co je bridorexie?

Pojem “bridžorexie” byl vytvořen tak, aby popisoval ženy, které před svatbou ztrácejí váhu nebezpečnou rychlostí nebo nezdravými způsoby. Jedná se jednoduše o jednu formu anorexie, nebezpečnou a bohužel velmi rozšířenou stravovací poruchu. Podle článku ve vědeckém časopise Appetite, až 70% amerických žen do šesti měsíců od data svatby má nějakou formu stravy a cvičebního plánu.

Mnoho lidí poukázalo na bridaktixii jako jeden příznak neuvěřitelně nafouklého a složitého amerického svatebního průmyslu. Svatební průmysl po celém světě je poměrně velký, ale zvláště ve Spojených státech, lidé utrácejí velké částky na svatbě v úsilí o dokonalost, přičemž mnohé rodiny se vydávají za dluhy za zaplacení svatebních obřadů. Nevěsty obzvláště mají tendenci zažít velký tlak, aby vypadaly naprosto dokonalé před svatbou.

Během lidských dějin se ženy pokoušely vypadat dobře pro své svatby, ale snaha o dokonalost dosáhla nových výšin. Mnoho nevěst zapojených do zdlouhavých režimů před jejich svatby dosáhnout opálené, bezchybné pleti, a bridžotvorba je prostě jeden aspekt hledání dokonalosti. Zatímco průměrná strava a cvičební plán před velkým dnem není zcela nepřiměřená, zvláště pokud ženy chtějí dosáhnout zdravější hmotnosti, anorexické chování spojené s některými nevěsty jsou nebezpečné a velmi smutné.

Švadleny a firmy, které dodávají oblečení pro svatební hostiny, již dlouho komentovaly nevěsty, které úmyslně objednávají šaty, které jsou příliš malé a používají šaty jako motivaci k dosažení požadovaného vážení. Seamstresses poukazují na to, že pro nevěsty může být zničující, že nedosáhnou požadovaného cíle, a protože cíle jsou často nerealistické, je to velmi běžné. Navíc ztráta hmotnosti není vždy předvídatelná a u šitých šatů není možné přesně předpovídat, jak se šaty hodí, pokud je nevěsta menší, takže tato praxe je také kontraproduktivní.

Stejně jako anorexie se může bridorexie projevit řadou způsobů, ale je charakterizována extrémním kalorickým omezením, jehož cílem je hladení těla do hubnutí. To může zahrnovat použití pilulky na hubnutí a jiné techniky, které povzbudí ztrátu váhy, a v některých případech může být případ bridorexie doprovázen bulimií, poruchou stravování, která zahrnuje binging a čištění. Stejně jako anorexie bridelotoxie zasáhne ženy všech velikostí, včetně žen, které jsou již štíhlé nebo dokonce podváhou.

Příznaky poruch příjmu potravy mohou být obtížné zjistit, protože mnoho obětí potíží s jídlem se snaží tento problém skrývat. Některé včasné varovné příznaky mohou být opakované diskuse o hmotnosti a chtějí vypadat perfektně, spolu s diskusemi o extrémních dietních plánech. Členové svatebního svazku mohou chtít mít brideorexii v paměti, aby mohli vytvářet podporující a povzbudivé prostředí, v němž váha nevěsty není primárním cílem. Je důležité si uvědomit, že mnoho lidí s poruchami stravování je silně rezistentní vůči intervenci a pokud máte podezření, že někdo, koho znáte, může být v potížích s poruchou stravování, možná budete chtít vyhledat odbornou pomoc od lékaře nebo psychologa, který se specializuje na poruchy příjmu potravy.