Co je abdominoplastika?

Lidé, kteří ztratili velkou váhu, mohou určit, že mít abdominoplastiku by bylo v jejich nejlepším zájmu. Zde jsou některé základní informace o abdominoplastice, včetně okolností, kdy by byl postup žádoucí, stejně jako rizika.

Často označovaná jako břišní zastínění, abdominoplastika je postup odstranění přebytečné kůže a tkáně z břišní oblasti, poté, co jednotlivec ztratil váhu. Pro lidi, kteří byli morbidně obézní a byli schopni dostat svou váhu na zdravé počty jak dietou a cvičením, tak nějakou formou operace, abdominoplastika může být dalším krokem k získání kontroly nad svým životem.

Zatímco kůže má určitou míru elasticity, je prostě pravda, že někdo, kdo ztratil 100 liber nebo více, může zjistit, že kůže prostě neodpovídá novým obrysům oblasti břicha. Plastická chirurgie je zřejmý způsob, jak tuto situaci napravit, protože břichem nebo abdominoplastikou je postup, který pomůže eliminovat přebytečnou kůži.

V nejjednodušší formě chirurg nebo možná tým plastických chirurgů zahájí horizontální štěrbinu v oblasti žaludku. Části pokožky a zbytkového tuku budou z oblasti pomalu odstraňovány, jelikož je vazivá tkáň jemně proříznuta. V některých případech bude lékař také potřebovat nějaký čas k vyšetření svalstva v oblasti, aby se zajistilo, že v této oblasti není třeba provádět žádné další práce. Po odstranění extra kůže a tuku je zbývající kůže uzavřena stehy a procedura je dokončena.

Stejně jako u jakéhokoli chirurgického zákroku, abdominoplastika je něco, co by nemělo být lehce zavedeno. Ve skutečnosti mnoho plastických chirurgů neprovede postup, dokud nebude zjištěno, že pacient je v rozumně dobrém zdravotním stavu. To bude zahrnovat takové základy jako rovnoměrný krevní tlak a cholesterol, žádné problémy se srdcem a žádné zjevné problémy s plícemi. Kromě toho by abdominoplastika neměla být považována za rychlý trik na snížení hmotnosti. Odpovědní lékaři povzbuzují pacienty, aby co nejvíce ztratili váhu předtím, než zváží abdominoplastiku.

Zatímco hlavní výsledek abdominoplastiky se točí kolem vnějšího vzhledu, je důležité mít na paměti, že procedura je invazivní chirurgie a nese stejné riziko infekce a komplikace, které se vyskytují při jakémkoliv druhu chirurgického zákroku. Každá osoba, která podstoupila abdominoplastiku, by měla dodržovat pokyny ošetřujícího lékaře, aby se usnadnilo zotavení.